whatsapp-neden-coktu-instagramda-kesintiler-suruyor-metadan-aciklama-6uZCpgFL.jpg

WhatsApp neden çöktü? Instagram’da kesintiler sürüyor… Meta’dan açıklama

Whatsapp ve Instagram kullanıcılar bugün her iki platformda sıkıntılarla karşılaşıyor. Downdedector’e nazaran Whatsapp’la ilgili şikayetler bir ölçü azalsa da gelen bildirimler Instagram’daki sorunun sürdüğünü gösteriyor.

Bu çeşit problemleri izleyen DownDetector’a nazaran, 3 Nisan Çarşamba günü, Türkiye saai ile 22.24’ten itibaren binlerce kişi temas sorunu yaşamaya başlandı. Bildirilen şikayetlerin yüzde yetmişi WhatsApp uygulamasının kendisinden kaynaklanırken, yüzde 24’ü bildiri alma ve yüzde altısı da web sitesi ile ilgiliydi.

WhatsApp’ta farklı olan, sorunun kimi kullanıcıları etkilerken kimilerini etkilemiyor olması. Hizmet birtakım kullanıcılar için çalışırken, öbür kullanıcılar bildiri alamıyor ya da gönderemiyor.

WhatsApp’ın yanı sıra Facebook ve Instagram da meseleden etkileniyor. Bu üç şirket de Meta’ya ilişkin.

DownDetector’a nazaran, saat 22.19 itibariyle Facebook ile ilgili 1.333 sorun raporu vardı ve sıkıntıların neredeyse yüzde 80’i uygulama etrafında ağırlaşıyordu.

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA

WhatsApp, X’te saat 22.55’te şöyle bir paylaşımda bulundu: “Bazı şahısların şu anda sorun yaşadığını biliyoruz. Herkes için mümkün olduğunca çabuk yüzde 100’e geri dönmek için çalışıyoruz.”

WHATSAPP NEDEN ÇÖKTÜ?

Bir Meta Platforms Inc. sözcüsü ise, Daily Mail’e yaptığı açıklamada kesintilere reklam şeffaflığı araçlarındaki “büyük aksaklıkların” neden olduğunu söyledi.

INSTAGRAM’DA YANILGI BİLDİRİMLERİ SÜRÜYOR

Down Dedector’e nazaran Instagram’a ait yanılgı bildirimleri de devam ediyor. Meta’nın durum sayfasında ise Reklam Yöneticisi, Messenger Platformu, WhatsApp Business API üzere kıymetli iş hizmetlerinde aksaklıklar yaşandığı görülüyor.

Comments are closed.