whatsapp-hudut-bozan-ozelligini-nihayet-duzenliyor-vIPVN1Ii.jpg

WhatsApp hudut bozan özelliğini nihayet düzenliyor!

WhatsApp, kullanıcılara aldıkları bildirimler üzerinde daha fazla denetim sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İletileşme platformu, kullanıcıların durum güncellemelerinden aldıkları reaksiyonları yönetmesine müsaade verecek. Bu yansıların bildirimlerini kapatmak artık mümkün olacak.

WhatsApp, durumlar için reaksiyon bildirimi kapatma seçeneği sunacak

WhatsApp durumları, Instagram Kıssalarına benzeri formda çalışıyor. Kullanıcılar tarafından paylaşılan durumlar, 24 saat sonra kayboluyor. Bu kapsamda durumlarda fotoğraf, görüntü, yazı ve ses paylaşmak da mümkün.

Yakın vakitte gelen bir özellik kapsamında durumlara emoji kullanarak reaksiyon verilebiliyor. Lakin bu, kullanıcıların her reaksiyon için bildirim alması manasına geliyor. Android uygulamasının beta sürümünde görülen yeni özellik, kullanıcıların bu bildirimleri kapatmalarına müsaade verecek.

Yeni özelliğin aktifleştirilmesi halinde, kullanıcılar artık durum güncellemelerini beğenen yahut emoji gönderenlerden bildirim almayacak. Bu değişiklik, iletileşme uygulamasının kullanıcı tecrübesini daha fazla özelleştireceğini gösteriyor.

Özellikle durumlar için daima bildirim gelmesi, kullanıcılar için dikkat dağıtıcı olmaya başlamıştı. Bu güncelleme ile WhatsApp, kullanıcıların bildirimlerini daha ayrıntılı halde yönetmesine müsaade verecek.

Beta sürümünde test edilmesi, yanılgılar giderildikten sonra daha geniş bir dağıtıma açılabileceği manasına geliyor. Lakin yeniden de WhatsApp’tan resmi bir açıklama gelmediğini hatırlatmak gerekiyor. Bildirim kapatma özelliğinin ne vakit sunulacağı meçhul.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni WhatsApp bildirim özelliği kâfi olacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Comments are closed.