whatsapp-durumlarina-kisi-etiketleme-geliyor-iste-birinci-ekran-imaji-SXDnFiuG.jpg

WhatsApp Durumlarına Kişi Etiketleme Geliyor: İşte Birinci Ekran İmajı

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Uygulamanın 24.7.10.71 kodlu iOS beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, kullanıcıların durum paylaşımları yaparken, bir kullanıcıyı etiketlemelerini sağlayacak. 

Instagram üzere hizmetlerde bulunan kıssa özelliği, kullanıcıları etiketlememizi sağlıyor. Lakin WhatsApp’ın hikâyelere misal özelliği, ne yazık ki bu türlü bir imkân sunmuyordu. Bugün ortaya çıkan bilgiler, bu durumun artık değişeceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcı, yapacağı paylaşıma rehberindeki kullanıcılardan birini veya birkaçını etiketleyebilecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği bu türlü görünecek

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, gizliliği de ön planda tutacak. Kullanıcılar, bir durumda etiketlendiklerine ait bildirim alacaklar lakin başka kullanıcılar, bu türlü bir durumdan haberdar olmayacaklar

WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeni bilhassa ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Hâl bu türlü olunca özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağına ait bir bilgi olmadığını belirtelim. Bu ortada; özellik, bundan birkaç gün evvel de uygulamanın Android beta sürümünde tespit edildiğini söyleyelim. Yani özellik hem iOS hem de Android ekosisteminde kullanılabilir olacak.

Comments are closed.