vivonun-yeni-katlanabilir-telefonu-bir-unsur-imza-atacak-suyZ9qLc.jpg

vivo’nun yeni katlanabilir telefonu bir unsur imza atacak!

Katlanabilir telefon pazarındaki çalışmalarını sürdüren vivo, çok yakında X Fold 3 serisiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Modellerle ilgili bugüne dek gelen raporların ortak noktası amiral gemisi özelliklerine sahip olacakları ve hatta kıymetli bir prensip imza atacakları istikametinde. İşte vivo X Fold 3 özellikleri ve tanıtım tarihi!

vivo X Fold 3 özellikleri ve tanıtım tarihi

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, yaklaşan vivo X Fold 3’ün mevcut amiral gemisi yongası Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3′le gelecek birinci katlanabilir telefon olacağını söyledi. X Fold 3 Pro’nun da emsal bir durumla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm mimariyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Ayrıyeten marka yeni yongada Ray Tracing dayanaklı Adreno 750 grafik ünitesine yer veriyor.

Modelde 50 Megapiksel ana, 50 Megapiksel ultra geniş açı ve 64 Megapiksel periskop sensörlerinden oluşan üçlü kamera konseyimi karşımıza çıkacak. Dahası, akıllı telefonun ana kamerası selefinin yaptığı üzere 60 FPS suratında 4K görüntü çekebilecek.

vivo’nun mart ayında büyük bir aktiflik düzenlemesi bekleniyor. Son periyotta artan sızıntıları da dikkate alarak üreticinin kelam konusu aktiflikte Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro‘yu görücüye çıkarması hayli olası. Ayrıyeten birçok kaynak da aktifliğin firmanın katlanabilir telefonlara mesken sahipliği yapacağını düşünüyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.