vivo-x100-ultra-geliyor-sirket-telefon-icin-arama-yapabilen-profesyonel-bir-kamera-diyor-6taqRAMl.jpg

vivo X100 Ultra geliyor: Şirket, telefon için “arama yapabilen profesyonel bir kamera” diyor

vivo, geçtiğimiz aylarda yeni piyasaya sürdüğü akıllı telefonu X100 Pro ile kamera tarafında hayli beğeni toplamayı başardı. Lakin vivo için bu kâfi olmamış olacak ki Çinli şirket hudutlarını daha da zorlamaya karar vermiş üzere görünüyor.

vivo Eser Lider Yardımcısı Huang Tao’nun açıklamasına nazaran, vivo şu anda “arama yapabilen profesyonel bir kamera” olarak tanımlanabilecek yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Cihazın büyük bir olasılıkla ismi X100 Ultra olacak ve son günlerde Weibo’da Thanos kod ismiyle çokça konuşuluyor. vivo yöneticisi toplumsal ağda yaptığı açıklamada, yaklaşmakta olan akıllı telefona gösterdikleri ağır ilgi için insanlara teşekkür ederek X100 Ultra’nın yakın bir gelecekte piyasaya sürüleceğini duyurdu. Söylentilere nazaran bu tarih önümüzdeki ay olabilir.

X100 Ultra’nın 120 Hz yenileme suratına sahip Quad HD+ E7 AMOLED ekrana, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine, Sony’nin Lytia LYT-900 sensörünü kullanan 50 MP ana kameranın yanı sıra ultra geniş, telefoto ve 4,3x optik yakınlaştırma ve 200x dijital yakınlaştırma için 100 mm muadil odak uzaklığına sahip ek bir 200 MP periskop telefotoya sahip olacağı söyleniyor. Ayrıyeten telefonun uydu irtibatına da sahip olması bekleniyor.

Comments are closed.