google-pixel-9-serisi-pixel-9-pro-fold-ile-birlikte-geliyor-zMycZGB1.jpg

Google Pixel 9 serisi, Pixel 9 Pro Fold ile birlikte geliyor

Google, Pixel 9 Pro Fold da dahil olmak üzere dört başka model ile bu yılın sonlarında Pixel 9 serisini piyasaya sürecek. En azından “Google içinden biri” Android Authority ile görüşmesinde bunu söyledi.

Kaynağın söylediğine nazaran bu dört model, temel Pixel 9, Pixel 9 Pro, yeni Pixel 9 Pro XL ve katlanabilir Pixel 9 Pro Fold’tan oluşuyor. Sızıntıda teknik özelliklerden yahut öbür özelliklerden bahsedilmediği için aygıtlar hakkında çok fazla şey bilinmiyor. Tekrar de dört telefonun birebir seride bir ortaya gelmesi emsal performans sunduklarını öneriyor ve bu, bilhassa Pixel Fold hayranları için değerli olabilir.

Orijinal Pixel Fold biraz hayal kırıklığı yaratmıştı. Epeyce uygun bir akıllı telefon olsa da, Pixel Fold ve Pixel 7 serisinde kullanılan Tensor G2 çip seti başarısız olduğunu kanıtladı. Bu yüzden telefonların performansları yeterli olsa da sahiden etkileyici düzeylere çıkmıyor ve Tensor G2’li telefonların pil ömrü çoklukla zayıf kalıyor. Ayrıyeten bu aygıtlar beklenilenden fazla ısınabiliyor.

Şimdilik aygıtların donanımları hakkında kesin bir şey söylemek pek mümkün değil. Daha evvelki bir sızıntı, telefonların beklenen Tensor G4 çip setini kullanacağını öneriyordu. Bu çip üzeri sistemin (SoC) Pixel 9 ve 9 Pro’da yer alması bekleniyor. Bu yüzden, birebir seride yer alan Pixel 9 Pro Fold’un da birebir donanımı kullanacağı varsayım edilebilir.

Android Authority, Pixel 9 Pro Fold’un tasarım açısından öteki üç modele benzeyeceğini argüman ediyor. Site, akıllı telefonun görsellerini gördüklerini lakin hiçbirini paylaşmadıklarını söylüyor. Bunun yerine, Şubat ayı sonundaki diğer bir sızıntıdan alınan ve o sırada Pixel Fold 2 olarak bilinen bir aygıt manzarasını yayınladılar.

Ayrıca, “Pixel 9 Pro Fold”un lansman sırasındaki resmi isim olmama ihtimali de bulunuyor. Android Authority, “Fold 2”den bu isme geçişin yeni bir gelişme olduğunu belirtiyor. Mevcut isimlendirme, daha uygun bir seçenek sunulana kadar yalnızca bir yer tutucu olarak misyon alıyor olabilir.

Elbette tüm sızıntılarda olduğu üzere bunların tamamına bir ölçü kuşku ile yaklaşmakta yarar var. Neyse ki Google I/O 2024 aktifliğine yaklaşık bir ay kaldığı için çok yakında yeni aygıtlar hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkacağı iddia edilebilir.

Comments are closed.