vivo-v30-turkiyede-raflardaki-yerini-aldi-W77CRw1n.jpg

vivo V30 Türkiye’de raflardaki yerini aldı

vivo, olağan bir flaşa nazaran 19 kat daha geniş alana 50 kat daha yumuşak ışık yaydığını tez ettiği Star Işığı Portresi özelliği ile öne çıkan yeni akıllı telefonu V30’u Türkiye’de resmi olarak satışa sundu.

vivo, Türkiye’de pil sıhhati takip işlevine sahip birinci Android akıllı telefon olan V30 için 4yıl boyunca geçerli, pil sıhhati yüzde 80’in altına düşerse fiyatsız değişim garantisi sunuyor. Ayrıyeten şirket, 4 yıllık pil ömrü teknolojisinin V30 Lite ve Y Serisi dahil olmak üzere yeni gelecek tüm vivo modellerinde yer alacağını duyurdu.

Akıllı telefonun içerisindeki pilin, 1.600 şarj ve deşarj döngüsünden sonra sıhhat seviyesinin yüzde 80’in altına düşmediği, Süper Pil Tasarrufu ve BlueVolt teknolojilerinin ise aygıtta daha emniyetli ve uzun pil ömrü sunduğu argüman ediliyor. Ayrıyeten vivo, kullanıcının pil sıhhati işlevini daha düzgün anlaması için vivo pil sıhhati takip özelliğini geliştirdiğini açıkladı. Buna nazaran kullanıcılar, istedikleri vakit telefonunun pil sıhhatini denetim edebilecek.

vivo, Star Işığı Portresi’nin geliştirilmiş kamera sistemi ile stüdyo kalitesinde portreler çekebildiğini belirtiyor. Yüze yansıyan berbat ortam ışığının yarattığı negatif tesirleri gidermeyi amaçlayan Star Işığı Portresi, ayrıyeten yüzdeki karanlık bölgeleri doğal bir ışıkla aydınlatarak yüzün daha aydınlık görünmesini sağlamayı hedefliyor. Star Işığı Portresi’nin en âlâ sonucu elde etmek için ortam parlaklığı ve insanların kameraya olan uzaklığına nazaran parlaklığı akıllı bir halde ayarlayabildiği, bu özellik sayesinde çekimlerde obje yakınken ışık yumuşak ve eşit, obje uzaktayken ışık parlak ve net olduğu tez ediliyor.

vivo’nun yeni akıllı telefonu V30, 50 MP Otomatik Odaklamalı Küme Selfie Kamera, 92° geniş açılı kamera, ve 119° görüş alanına sahip 50 MP Otomatik Odaklamalı Ultra Geniş Açılı Art Kamera ile geliyor. Yapay Zeka Küme Portresi algoritmasına sahip akıllı telefonun, birebir fotoğraf karesinde 30 şahsa kadar küme fotoğrafları çekilebildiği tabir ediliyor.

İki renk seçeneğiyle gelen yeni vivo V30’un 2,5D cam kullanılan Buz Beyazı rengi 3D desene sahip. Arktik Siyah renginde ise Florit Yansıma Engelleyici Cam kapak bulunuyor. vivo, aygıtın kamera modülünün etrafında 0,35 mm kalınlığındaki metal tarafı parlatmak için elmas kesim tekniği kullanıldığını belirtiyor.

vivo, IP54 toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikasına sahip V30’daki yeni geliştirilen ıslak elle dokunma algoritması sayesinde eller ıslakken dahi telefonun olağan bir biçimde kullanılabildiğini belirtiyor. Düşmelere karşı da güçlü olduğu belirtilen V30’da tüm gövde için bir bulunuyor. Aygıtın ön tarafında derinliği daha da artırmak ve ekran yüzeyini daha güçlü hale getirmeyi amaçlayan “Schott α” camı kullanılırken, art tarafta lensin düşürüldüğünde çizilmesini ve hasar görmesini önlemeyi amaçlayan bir lens camı çerçevesi yerleştirilmiş durumda.

Online ve fizikî mağazalarda raflardaki yerini alan vivo V30’u, vivo’nun online mağazasından sipariş veren kullanıcılara 3 ay faizsiz taksit imkânı ile birlikte 1.499 TL kıymetinde vivo TWS 3e kablosuz kulaklık ve Murat Boz imzalı fotoğraf ikram ediliyor. vivo V30 12 GB + 256 GB versiyonu 26.999 TL, 12 GB + 512 GB versiyonu ise 29.999 TL satış fiyatları ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

vivo V30’un tüm teknik özellikleri ise şu biçimde:

vivo V30 Teknik Özellikler

  • Ekran 6,78 inç, 2.800×1260, AMOLED, 120 Hz yenileme hızı
  • İşlemci Qualcomm Snapdragon 7 (3. Nesil)
  • Bellek 12 GB + 12 GB Genişletilmiş RAM
  • Depolama 256 GB / 512 GB ROM
  • Art kamera 50 MP VCS Gerçek Renk Ana Kamera, OIS, 50 MP Otomatik Odaklamalı (AF) Ultra Geniş Açılı Kamera, 119° FOV
  • Ön kamera 50 MP Otomatik Odaklamalı (AF) Küme Selfie Kamerası, 92° FOV
  • Batarya 5.000 mAh, 80W FlashCharge, 48 dakikada yüzde 100 Şarj
  • Boyut ve Ağırlık 164,36 × 75,1 × 7,45 mm – 186 g

Comments are closed.