huawei-12-yillik-telefon-serisini-sonlandirdi-artik-ne-olacak-U1FOQFlY.webp

Huawei, 12 yıllık telefon serisini sonlandırdı! Artık ne olacak?

Huawei, P serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını iptal ettiğini açıkladı. Buna nazaran P serisi olarak sunulan aygıtların Huawei Pura serisine yükseltildiğini duyurdu. Bu değişiklik, şirketin amiral gemisinde taşınabilir fotoğrafçılığı ön plana çıkarma isteğini vurguluyor.

Huawei P serisi gitti, Pura geldi

Çin’de yapılan duyuruda konuşan Huawei CEO’su Yu Chengdong, P serisinin 12 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu söyledi. Buna nazaran taşınabilir görüntüleme ve tasarım trendleri konusunda pazarda başkan olmayı sürdüreceğini söz etti.

Huawei, Pura serisiyle birlikte akıllı telefonlarda yeni bir kapı aralamak istiyor. Buna nazaran araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğini söyledi. Şirketin gayesi, müşterilere daha düzgün eser ve tecrübe sunmak olacak.

Çin’deki aktiflik kapsamında rastgele bir telefon duyurulmadı. Lakin serinin birinci modellerinin Huawei Pura 70 olarak isimlendirileceği düşünülüyor. Pura serisinin yeni modelleri, üçgen kamera modülüne sahip olacak. Sızdırılan fotoğraflar, LED flaşla birlikte biri ana sensör olmak üzere ve üçlü konfigürasyonu gözler önüne serdi.

Raporlar Pura 70’in birkaç değerli yükseltme ile geleceğini ortaya koydu. Mate 60 serisine emsal biçimde, Kirin 9000 yonga setinden güç alacağı söyleniyor.

Çin’den gelen tedarik zinciri kaynakları, Pura 70 serisi için toplu modül sevkiyatlarının başladığını söylüyor. Bu da lansman aktifliğinin yaklaştığını gösteriyor.

Peki, siz Huawei Pura 70 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.