vivo-gercek-manada-ucan-kamerali-bir-akilli-telefon-ile-karsimiza-cikabilir-86OfxgRB.jpg

vivo, gerçek manada uçan kameralı bir akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir

Telefon üreticisi vivo, Flying Drone ismindeki akıllı telefon konsepti ile taşınabilir fotoğrafçılık alanına büyük bir yenilik getirmeyi amaçlıyor. Bir müddettir fikir kademesinde bulunan telefonu öne çıkaran şey; hava çekimleri, küme selfie’leri ve profesyonel seviyede fotoğraflar için telefondan ayrılarak uçabilen 200MP kamerası.

Patent 1 sene öncesine ilişkin olduğundan, bahsedilen özellikler de biraz eski. Ekran tarafında akıllı telefon, 1080 x 1980 piksel çözünürlüğünde ve 7,1 inç büyüklüğünde Harika AMOLED bir panele sahip.

Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ve 12GB RAM ile güçlendirilen konsept telefon, büyük boyutlu fotoğraf ve görüntüler için 256GB yahut 512GB depolama seçeneklerine sahip. Telefonda 6900mAh kapasiteli bir pil bulunurken, bu pil 55W süratli şarj özelliğine sahip.

LetsGoDigital

vivo Flying Drone’nun resmi lansman tarihi açıklamış değil, hatta bu telefonun şimdilik yalnızca konsept olduğu unutulmamalı. Öte yandan bu teknolojinin kullanıma sunulması, mahremiyet, güvenlik ve drone kullanımına ait düzenlemelere uyulmasına ait konuları da beraberinde getireceğe benziyor.

Comments are closed.