vivo-amiral-gemisi-telefonlarina-55g-dayanagi-getirmeye-hazirlaniyor-yC9TXBmb.jpg

Vivo, amiral gemisi telefonlarına 5.5G dayanağı getirmeye hazırlanıyor

Vivo, yakında amiral gemisi akıllı telefonlarına sunacağı OTA (Over-the-Air) güncellemesiyle 5.5G dayanağı eklemeye hazırlanıyor. Yeni piyasaya sürülen Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serisinin başlangıçta birkaç iQoo akıllı telefonla birlikte 5.5G irtibatı alacağı doğrulandı. Daha yüksek indirme suratları sağlayacak yeni jenerasyon kablosuz teknolojiyi kullanacak birinci aygıtın ise Oppo’nun amiral gemisi Find X7 olması bekleniyor.

Çinli akıllı telefon markası, Weibo aracılığıyla Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serilerinin bu ayın sonlarında bir OTA güncellemesiyle 5.5G ilişkisine kavuşacağını açıkladı. Vivo’nun alt markası iQoo’nun iQoo 12 serisi ve iQoo Neo 9 serisi de 5.5G dayanağı alacak birinci aygıtlar ortasında yer alacak.

Buna ek olarak, Vivo’nun Eser Müdürü Han Boxiao, Çin mikro blog platformunda China Mobile’ın 5.5G ağında çalışan Vivo X100 Pro’nun bir imgesini yayınladı. Görselde aygıtın 3619.19Mbps indirme suratı ve 160.75Mbps yükleme suratına ulaştığı görülüyor. 5.5G’nin azamî indirme suratının 10Gbps’ye kadar, yükleme suratının ise 1Gbps’ye kadar olduğu sav ediliyor.

Ayrıca Oppo da Find X7 serisi akıllı telefonlarına 5.5G getirmeyi planladığını açıkladı. Ek olarak, Xiaomi 14 Ultra da Çin’de 5.5G özelliğine kavuşacak birinci akıllı telefonlardan olacak. China Mobile, yıl sonuna kadar Pekin ve Şangay dahil olmak üzere 300’den fazla kenti 5.5G ağıyla kapsamayı hedefliyor.

Comments are closed.