apple-app-store-coktu-birtakim-apple-uygulamalarina-saatlerce-giris-yapilamadi-axRe3ywZ.jpg

Apple App Store Çöktü! Birtakım Apple Uygulamalarına Saatlerce Giriş Yapılamadı

3 Nisan’ı 4 Nisan’a bağlayan gece, Türkiye saati ile 01.00-04.00 saatleri arasında Apple App Store ya da Apple hizmetlerini kullanmaya çalışan kullanıcılar ilişki sıkıntıları ile karşılaştı. Global çapta tesirli olan irtibat sıkıntıları şu anda çözülmüş gözüküyor. 

Apple kullanıcıları, uygulama mağazasına erişmek istediklerinde “Bir şeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar deneyin.” ikazıyla karşılaştı. WhatsApp ve Instagram’ın yaşadığı meselelerin çabucak akabinde Apple mağazasında da bu türlü bir durumun ortaya çıkması insanları da biraz korkuttu. 

Diğer Apple servisleri de etkilendi

Yaşanan kesintiden Apple’ın öbür uygulamaları da etkilendi. Bu uygulamalar ortasında Apple Podcasts, Apple Music, Apple TV, Apple Sports, Apple Arcade ve Apple Fitness+ da yer aldı. Ayrıyeten kesintinin iOS, macOS ve tvOS kullanan tüm platformlara sirayet ettiği belirtildi. 

Bir müddetliğine sistem durumu sayfasında uygulama mağazası kapalı gösterilirken, “Kullanıcılar bu hizmette sorun yaşıyor. Durumu inceliyoruz ve daha fazla bilgiye ulaştığımızda durumu güncelleyeceğiz.” tabirleri kullanıldı. Birkaç saatlik ortadan sonra Apple sorunu çözmeyi başardı. 

Cupertinolu teknoloji devi bu yılın başlarında da misal bir sorun yaşamıştı. O kesintide de App Store Connect ve Apple Music durumdan etkilenmişti. Apple, son yaşanan kesintinin nedenleri hakkında şimdi bir açıklamada bulunmadı. 

Comments are closed.