uygun-fiyatli-google-pixel-8anin-tasarimi-sizdirildi-tXnkRiWc.jpg

Uygun fiyatlı Google Pixel 8a’nın tasarımı sızdırıldı!

Genellikle arama motoru olarak bilinen Google, aslında teknoloji dünyasında birçok alanda faaliyet gösteriyor. Akıllı telefon dalı de bunlardan birisi. Geçtiğimiz aylarda Google Pixel 8 serisini piyasaya süren teknoloji devi, yakın vakitte ise Pixel 8a modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Serinin öteki üyelerine kıyasla daha uygun fiyatlı olması beklenen Google Pixel 8a modelinin tasarımı sızdırıldı.

Karşınızda Google Pixel 8a tasarımı

Android Headlines tarafından sızdırılan render imajlarına baktığımızda Google Pixel 8a modelinin nane (mint), porselen (porcelain), obsidyen (obsidian) ve koy (bay) halinde dört renk seçeneği ile geleceğini görüyoruz. Bunları açık yeşil, soluk gri, koyu gri ve açık mavi olarak da söz edebiliriz.

Ortaya çıkan Google Pixel 8a dizaynına baktığımızda Pixel 8 ve Pixel 7a modellerine misal olacağını görüyoruz. Çeşitli kaynaklar, telefonun köşelerinin selefine kıyasla biraz daha yuvarlak olacağını tez ediyor. Doğal Pixel serisinin has dizaynından dışarı çıkmayacak.

Daha evvel sızan bilgilere nazaran Google Pixel 8a modeli, Google Tensor G3 işlemcisinden güç alacak. Aygıt, 6.1 inç boyutunda OLED ekranla gelecek. Full HD+ çözünürlüğe sahip olacak bu ekran, 120 Hz yenileme hızı ile desteklenecek.

13 Megapiksel özçekim kamerasına yer verecek akıllı telefonun art kasasında ise ikili suram bulunacak. Bu kurulumsa OIS destekli 64 Megapiksel ana + 13 Megapiksel ultra geniş açılı kameralardan oluşacak. Son olarak aygıtın 27W suratında şarjdan beslenecek 4.500 mAh kapasitesinde bir bataryadan güç çekeceği da sızan bilgiler ortasında yer alıyor.

Beklenen Google Pixel 8a özellikleri şu formda sıralandı;

Özellik Açıklama
İşlemci Google Tensor G3
Ekran 6.1 inç – OLED
Full HD+ çözünürlük
120 Hz yenileme hızı
RAM 8 GB
Depolama 128 GB / 256 GB
Arka Kamera 64 Megapiksel ana kamera – OIS
13 Megapiksel ultra geniş kamera
Ön Kamera 13 Megapiksel
Batarya 4.500 mAh
Kablolu Şarj 27W

Google Pixel 8a modelinin 500 ila 550 dolar ortasında bir fiyata sahip olacağı kestirim ediliyor.

Comments are closed.