until-dawn-gelistiricisi-supermassive-kuculmeye-gidiyor-bSKS4W2h.jpg

Until Dawn Geliştiricisi Supermassive Küçülmeye Gidiyor

 
Bloomberg’den Jason Schreier tarafından yayınlanan yeni bir habere nazaran The Dark Pictures Anthology ve Little Nightmares III geliştiricisi Supermassive Games küçülmeye gidiyor. İş gücünün yaklaşık olarak yüzde 30’unu kaybettirecek olan bu küçülme 90 işçinin işten çıkarılması ile sonuçlanıyor.
 
Supermassive Games oyun bölümünün küçülme durumundan etkileniyor
 
 
 
İşten çıkarmalarla ilgili olarak çalışanlar geçtiğimiz gün e-posta yoluyla bilgilendirildi. Öteki taraftan Supermassive Games yaptığı resmi açıklamada oyun sanayisinin şu anda karşı karşıya olduğu zorluklardan bir epey etkilendiklerini ve bu durumdan ötürü hüzün duyduklarını bildirdi. Stüdyo, yine bir yapılanma içerisine girmek zorunda kaldıklarını ve bu sebeple çalışanlarının kimilerini işten çıkaracaklarını aktardı.
 
2023 yılı içerisinde başlayan işten çıkarma süreci 2024 yılı içerisinde de sert bir biçimde devam ediyor. Bilhassa büyük firmalar bu durumdan bir epey etkileniyor ve iş güçlerinin belirli bir kısmını kaybetmeye devam ediyor. Bu durumun yıl içerisinde daha da fazla tesirli olması bekleniyor.
 

 

Comments are closed.