ubisofttan-sok-aciklama-bu-oyunun-yenisi-cikmayabilir-UPgB1nP6.jpg

Ubisoft’tan şok açıklama! Bu oyunun yenisi çıkmayabilir

Rainbow Six Siege, yedi yıl evvel çıkmış olmasına karşın etkin oyuncu sayısında dikkat çekiyor. Ubisoft’un tanınan taktiksel nişancı oyunu günlük ortalama 100 bin kişilik bir kitleye hitap ediyor. Son olarak şirketin üst seviye yöneticilerinden biri devam oyunu hakkında konuştu.

Rainbow Six Siege “sonsuza kadar” devam edecek

Siege Invitational etkinliğinde konuşan yönetici Alexander Karpazis ise Rainbow Six Siege 2 üzere bir plan olmadığını söyledi. Six Siege için sıfırdan başlamak yerine, temel üzerine güncellemeler yoluyla yeni oyunu inşa etmeye hazırlandıklarını belirtti.

Etkinlikte basına açıklamalarda bulunan Karpazis, Ubisoft Montreal’in öteki oyunlarını yakından izlediklerini tabir etti. Devam oyunlara geçmeye çalışırken başarısız olduğunu ve oyuncu kitlesini kaybettiğini lisana getirdi.

Karpazis açıklamasında, “Sıfırdan yeni bir oyuna dönüşme fikri, Six Siege üzere sahiden rekabetçi ve kuvvetli bir oyunun gereksinimlerine karşılık vermiyor” sözlerini kullandı. Ayrıyeten oyun motorunu değiştirmenin, tüm içeriği yeni motorda oluşturmanın “sinir bozucu ve maliyetli” olduğunu aktardı.

Karpazis, Six Siege’in geliştirildiği Anthropic motoruna güvendiğini söyledi. Live-action PvP nişancı oyunları için “dünyanın en yeterli motorlarından biri” olarak nitelendirmeyi de unutmadı. Bu yüzden Six Siege’in daima güncelleme alabildiğini aktardı.

Deneyimli bir geliştirme takımı ve motor iyileştirmeleri sayesinde Rainbow Six Siege’in “sonsuza kadar” sürebileceğine inanıyor. Bu, Valve’ın Counter-Strike: Küresel Offensive ile yürüttüğü stratejiye hayli benziyor.

Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.