ubisoft-isten-cikarmalara-devam-ediyor-45-kisi-daha-ayrildi-WrNJYy1j.jpg

Ubisoft İşten Çıkarmalara Devam Ediyor: 45 Kişi Daha Ayrıldı

 
Assassin’s Creed, Far Cry, Prince of Persia ve daha fazla oyun serileriyle ön plana çıkan Ubisoft işten çıkarmalara devam ediyor. Açıklanan ayrıntılara nazaran operasyonları kolaylaştırmak ismine yapılan atağın bir kesimi olarak 45 çalışan daha işten çıkarılıyor.
 
Ubisoft, Kasım ayında 124 kişinin işten çıkarılacağını bildirdi
 
 
 
Geçtiğimiz Kasım ayında Ubisoft, çoğunlukla Kanada’da olmak üzere toplamda 124 geliştiriciyi işten çıkaracağını duyurmuştu. Artık ise Asya-Pasifik kısımlarında 45 çalışanın daha işten çıkarılacağı doğrulandı. Öte yandan Ubisoft, GameSpot’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
“Geçtiğimiz birkaç ay boyunca şirketimiz içerisindeki her bir grup uzun vadede başarılı olacak formda planlarını yaptı. Bu kapsamda operasyonlarımızı kolaylaştırmak ve verimliliğimizi arttırmak için bu usul işten çıkarmalara gidiyoruz. Global Yayıncılık merkezi ve APAC yapılarımızı daha verimli bir halde ilerletmek ismine çeşitli değişiklikler yapmak durumunda kalıyoruz.”
 

Bildiğiniz üzere 2023 yılında başlayan oyun kesimindeki işten çıkarma dalgası 2024 yılı içerisinde de sert bir formda hissediliyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan raporlara nazaran 10.500 kişi oyun dalından ayrıldı ve 2024 yılına girdiğimiz 3 aylık müddet boyunca 8.000 kişinin de işten çıkarıldığı aktarılıyor.

Comments are closed.