twitch-yardim-merkezi-ve-takviye-takimindan-turkce-dayanagini-kaldirdi-vtV11Na3.jpg

Twitch, Yardım Merkezi ve Takviye Takımı’ndan Türkçe Dayanağını Kaldırdı

Canlı yayın platformları ortasında dünyanın en popüleri pozisyonunda bulunan Twitch, Türkiye’de de birçok kullanıcıya sahipti. Lakin şirketin yaptığı bir güncelleme, ülkemizdeki kullanıcıları üzecek bir değişikliğin yapıldığını gösterdi.

Şirket tarafından yardım sayfası üzerinden yapılan bir paylaşıma nazaran kimi lisanların “Yardım Merkezi” ve “Twitch Dayanak Ekibi” desteği kesildi. Bu lisanlar ortasında maalesef Türkçe de yer alıyor.

Henüz bahis hakkında resmî bir açıklama gelmedi

Twitch’in buradan ulaşabileceğiniz “Diller” sayfasına girdiğimizde platformun desteklediği lisanlara ulaşabiliyoruz. Türkçeye baktığımızda “twitch.tv” ve taşınabilir uygulama dayanağının yer aldığını görülürken öbür iki kısımdaki tiklerin kaldırılması dikkat çekiyor. Bu kısımlar, “Yardım Merkezi” ve “Destek Ekibi”.

Şu anda Twitch’in yardım sayfası hala Türkçe durumda. Lakin yeni değişikliğe nazaran bu durum yakında değişecek. Artık Yardım Merkezi’ne ve Twitch’in takviye kısmına Türkçe erişmek mümkün olmayacak. Husus hakkında şimdi Twitch tarafından bir açıklama gelmediğinin altını çizelim. Geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Dil dayanağı kesilen lisanlar ortasında sırf Türkçe olmadığı da bilgiler ortasında. Buna nazaran şirket; Korece, Lehçe ve Rusça üzere lisanları de yardım ve takviyeden kaldırmış. Taycada ise taşınabilir uygulama ve yardım kısımlarındaki dayanaklar artık yok.

Comments are closed.