twitch-5-yil-sonra-sil-bastan-yapiyor-iste-yeni-hali-bwqDwwdL.jpg

Twitch, 5 yıl sonra sil baştan yapıyor! İşte yeni hali

Twitch, 2019’dan bu yana mobil uygulaması için birinci büyük güncellemeyi vermeye hazırlanıyor. Şirket, taşınabilir uygulamasının yıl içinde kıymetli ölçüde tekrar tasarlanmasına yönelik planlarını açıkladı. Twitch CEO’su Dan Clancy, keşfet kısmının yeni açılış sayfası olacağını söyledi.

Twitch taşınabilir uygulama tasarımı değişiyor

Twitch’in taşınabilir uygulaması öteki toplumsal medya hizmetlerine benzeri formda çalışacak. Buna nazaran keşfet sayfası, kullanıcıların hem takip ettikleri kanallardan hem de önerilen içeriklerden izlemesine imkan tanıyacak. Böylelikle yeni yayınları da bulmak kolaylaşacak.

Yeniden tasarlanan uygulama, direkt taşınabilir uygulamadan kısa görüntüler oluşturma ve paylaşma üzere toplumsal özellikler de kazanacak. Kullanıcılar, fotoğrafları Instagram’a benzer biçimde yakınlaştırabilecek ve portre görüntüleri öykülerinde paylaşabilecek.

Buna ek olarak, iPhone kullanan Twitch moderatörleri ise artık direkt taşınabilir uygulamada moderasyon araçlarına erişebilecek. Kullanımı kolay mod araçlarının birinci olarak iOS‘ta açılması ve akabinde Android için sunulması planlanıyor.

Twitch, 2024 yılına kadar topluluk kurallarında yapacağı değişikliklerin ana sınırlarını çizerek, yasaklanmış davranış cinsleri için daha ağır cezalar getireceğini açıkladı. Bilhassa uygulamada tacizi sonlandırmak istiyor. Bu kapsamda sohbette tacizi tespit edilmesine yardımcı olacak yeni araçlar da geliştiriliyor.

Canlı yayın platformu ayrıyeten klip düzenleyicisini, direkt dışa aktarma seçeneği dahil olmak üzere toplumsal ağlarda paylaşmak için kullanışlı hale getireceğini belirtti. Düzenleyici ve yeni özellikler, bu yıl içinde yine tasarlanan taşınabilir uygulamayla birlikte sunulacak.

Comments are closed.