turkiyede-de-satisa-sunulmasi-beklenen-uygun-fiyatli-katlanabilir-telefonlar-tecno-phantom-v2-fold-v2-eYac8mL8.jpg

Türkiye’de de Satışa Sunulması Beklenen Uygun Fiyatlı Katlanabilir Telefonlar TECNO Phantom V2 Fold V2 Flip’ten Birinci Bilgiler Geldi

Türkiye’de de satışa sunduğu uygun fiyatlı modelleriyle tanıdığımız TECNO, katlanabilir telefon segmentinde de karşımıza çıkıyor. Şirketin Phantom V isimli birinci katlanabilir modellerinin bu yılın başlarında ülkemize geldiğini görmüştük. Ucuz fiyatlarıyla ilgi çekmişlerdi.

Şimdi ise şirketin sıradaki katlanabilir aygıtları olacak Phantom V2 Fold ve V2 Flip hakkında bilgiler geldi. Türkiye’ye de gelme ihtimali yüksek olan aygıtlar, EEC sertifikası aldı. Bu gelişme, yakında gelebileceklerini ortaya koydu.

İşlemciler birebir kalabilir

Daha evvel ortaya çıkan GeekBench listelemeleri aygıtların kimi özelliklerini ortaya çıkarmıştı. AE10 ve AE11 model numaralarına sahip aygıtların performanslarıyla ilgili bilgiler alabilmiştik. Yatay katlanabilir model olacak V2 Fold’un tek çekirdekte 1274, çoklu çekirdekte ise 3856 puan aldığı görülmüştü. Dikey katlanabilir V2 Flip ise sırasıyla 814 ve 2866 puan almıştı.

Cihazların işlemcilerinin Fold modelde MediaTek Dimenstiy 9000+, Flip modelde ise Dimensity 8050 olacağı tezleri var. Şayet bu doğruysa her iki aygıtta da işlemci tarafında bir değişiklik yaşanmayacak. Olağan ki bunun gerçek olmama ihtimali var. Şirket, yeni modellerde daha düzgün bir işlemci kullanmak isteyebilir. Bu yüzden yeni bilgilerin gelmesini beklemek daha yanlışsız olacaktır.

Phantom V2 Fold ve V2 Flip hakkında bildiklerimiz bu kadar. Öteki özellikleri hâlâ gizemini koruyor. Ne vakit tanıtılacakları da bilinmiyor. Lakin EEC sertifikası, çok da uzak olmadıklarını gösteriyor. Bir evvelki jenerasyon, geçen yılın eylül ayında tanıtılmıştı. Yeniden benzeri bir tarih görebiliriz.

 

Comments are closed.