turk-oyunlar-rockstar-games-icin-kampanya-baslatti-G4kZerCA.jpg

Türk oyunlar, Rockstar Games için kampanya başlattı!

Rockstar Games, hiç elbet dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi. Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption oyunlarıyla bilinen şirket, her ne kadar oyuncuların sevdiği firmalardan biri olsa da ne yazık ki Türk oyunculardan reaksiyon çekiyor. Bunun nedeni ise geliştirdiği oyunlara Türkçe lisan seçeneği eklememesi. Bununla ilgili olarak kıymetli bir gelişme yaşandı. O denli ki Rockstar Games, GTA 6‘yı önümüzdeki sene piyasaya sürmeye hazırlanıyorken Türk oyuncular tarafından Türkçe lisan eklenmesi tarafında bir kampanya başlatıldı. İşte ayrıntılar…

Rockstar Games Türkçe lisan kampanyasına nasıl karşılık verecek?

En tanınan Rockstar Games oyunları olan GTA 5, GTA 4 ve Red Dead Redemption 2 oyunlarında ne yazık ki Türkçe lisan seçeneği bulunmuyor. Olağan bu şirketin eski oyunları için de geçerli. Bu bağlamda firmanın artık bir adım atması isteniyor.

Yakın vakitte “KonsolumX” tarafından başlatılan kampanya ile Rockstar Games‘den önümüzdeki sene piyasaya süreceği GTA 6‘da Türkçe lisan seçeneğine yer vermesi isteniyor. Yüzlerce kullanıcı, şirketin toplumsal medya hesabını etiketleyerek paylaşım yaptı ve bu kampanyaya dahil oldu. Hatta oyunlar ile ilgili içerikler hazırlayan YouTuber Enis Kirazoğlu da takviye verdi.

Rockstar Games, GTA 6‘ya Türkçe lisan seçeneği eklerse, bu adım oyunun satış sayılarına kesinlikle tesir edecektir. Çünkü Türkiye’deki oyuncuların hem firmaya sevgisi artacak hem de oyun daha geniş bir kitleye ulaşacaktır. Bu da Rockstar Games için daha çok para manasına geliyor.

Tabii GTA 6 Türkçe lisan takviyesi ile gelirse bundan Türkiye’dekiler bir yana tıpkı vakitte Azerbaycan Türkçesini kullanan oyuncular da faydalanacaktır. Bu bağlamda aslında kıymetli ve üzerinde çok konuşulması gereken bir durum.

Rockstar Games, neden Türkçe lisan dayanağı sunmuyor?

Rockstar Games‘in oyunlarına neden Türkçe lisan seçeneği eklenmediğine dair şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle kesin bir sebep de yok. Lakin varsayımlar, firmanın ülkemizden hatırı sayılır bir gelir sağlayamadığı istikametinde. Bunun sebebi kestirim edebileceğiniz üzere dövizin yüksek olması ve ekonomik koşullar. Ülkemizdeki oyuncular ortasında korsan oyun indirmenin yaygın olduğu büyük bir gerçek.

Bazı kullanıcılarsa şirketin ülkemize iktisattan alakasız biçimde farklı bir tavır sergilediğini düşünüyor. Bu ne kadar doğrudur bilinmez. Rockstar Games, büyük bir talep olmasına karşın GTA 6 için Türkçe lisan seçeneği sunacak mı, oyun piyasaya sürüldüğünde göreceğiz. Doğal çıkış yapmadan evvel satış platformlarında bununla ilgili ibareler görülecektir. Önümüzdeki periyotlarda düzgün bir haber vermeyi umuyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Rockstar Games, GTA 6 oyununa Türkçe lisan seçeneği ekleyecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.