tiktokun-instagram-katili-uygulamasi-tiktok-notes-kullanima-sunuldu-jNvhAHI4.jpg

Tiktok’un “Instagram katili” uygulaması “Tiktok Notes” kullanıma sunuldu

Çinli toplumsal medya uygulaması Tiktok’un Instagram’a rakip olarak geliştirdiği Tiktok Notes, kimi ülkelerde kullanıma sunuldu.

Şimdilik yalnızca Avustralya ve Kanada’da kullanılabilen uygulamanın, App Store ekran imajlarına nazaran TikTok üzere iki akışa sahip olacağı görülüyor. Bunlardan biri önerilen içeriğin yer aldığı “sizin için” akışı, oburu ise takip ettiklerinizin gönderilerini görebileceğiniz “takip edilenler” akışı. Ayrıyeten gönderilerin, Instagram’dakine epeyce emsal bir yapıda olduğu görülüyor. Çünkü tasarım tek bir görsel ya da birden fazla fotoğraftan oluşan karuseller ve uzun başlıklardan oluşuyor.

Tersine mühendislerin TikTok’un kodundaki referansları ortaya çıkarmasıyla Instagram gibisi uygulamaya ait söylentiler geçtiğimiz aydan bu yana devam ediyordu. Kimi TikTok kullanıcıları da son günlerde yeni hizmetle ilgili uygulama içi bildirimler gördüğünü lisana getirdi.

Belli bir kesite nazaran TikTok, Instagram’ın kullanıcılarını ele geçirmeye çalışıyor. Sahiden de fotoğraf odaklı bir uygulamaya sahip olmak, epeyce mantıklı bir atak. Ayrıyeten şirketin ana uygulamasının ABD’de yasaklanması ya da uzun bir yasal gayrete girme mümkünlüğü var. Bu nedenle alternatif bir uygulamaya sahip olmak ülkedeki kullanıcıları elinde tutması açısından değerli.

Comments are closed.