tiktokta-yeni-bir-akim-genc-ve-cocuklarin-hayatlarini-kaybetmelerine-yol-aciyor-bunlardan-uzak-durun-fAmkwHiC.jpg

TikTok’ta Yeni Bir Akım, Genç ve Çocukların Hayatlarını Kaybetmelerine Yol Açıyor: Bunlardan Uzak Durun!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından TikTok, yine çok anlamsız bir akıma konut sahipliği yapmaya başladı. Gençlerin hayatlarını kaybetmelerine yol açan bu yeni meydan okuma, TikTok’un ortaya koyduğu sorunların en yenisi olarak karşımıza çıktı.

Kısa müddette viral hâle gelen yeni akım, gençlerin kısa müddetliğine “sarhoşluk” hissi yaşamalarını sağlıyor. Lakin gençler, bunu yaparken çok büyük sıhhat meseleleri yaşayabileceklerinin farkında değiller. Hatta bu akım nedeniyle hayatını kaybeden genç ve çocukların olduğu da tabir ediliyor.

Kutu kutu deodorant kokusuna maruz kalıyorlar

TikTok’ta başlayan yeni akımda kullanıcılar, bulundukları ortama kutu kutu deodorant yahut oda kokusu sıkıp, bunu dakikalar boyunca solumaya başlıyorlar. Kimyasallar, bir müddet sonra sarhoşluk hissi oluşmasını sağlıyor. Lakin beraberinde önemli sıhhat meseleleri getiriyor. Mesela yalnızca 12 yaşındaki bir çocuk, bu akımı denemek isterken kalp çarpıntısı ve baş dönmesi üzere şikâyetlerle hastaneye kaldırıldı. Birkaç ay evvel ise 11 yaşındaki bir çocuk, fazla ölçüde kimyasal soluduktan sonra hayatını kaybetmişti.

Uzmanlara nazaran oda kokusu yahut deodorant üzere eserlerdeki kimyasallara fazla ölçüde maruz kalmak, ani kalp durmalarına yol açabilir. Ayrıyeten boğulma ve beyin hasarı üzere sıhhat sıkıntıları da yaşanabiliyor. Webtekno olarak, TikTok’ta gördüğünüz akımlardan uzak durmanız gerektiği konusunda ikazımızı yapalım.

Comments are closed.