tiktok-reklamlar-icin-yapay-zek-takviyeli-sanal-fenomenler-kullanabilir-CarOniZL.jpg

TikTok, Reklamlar İçin Yapay Zekâ Takviyeli Sanal Fenomenler Kullanabilir

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından TikTok’un, yeni ve ilginç bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. The Information tarafından bildirildiği üzere TikTok, reklam yapabilen yapay zekâ fenomenleri üretmek için çalışmalara başladı. TikTok, sanal fenomenleri TikTok Shop’ta kullanmayı amaçlıyor.

TikTok’un devasa reklam gelirleri elde ettiği aşikâr. Yapılan çalışma, bu gelirlerin daha fazla artmasını sağlayabilir gibi görünüyor. Zira TikTok’un sanal fenomenleri, tıpkı gerçek fenomenler üzere reklamlar yapacaklar. Şimdi erken etapta olduğu tespit edilen özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

İçerik üreticilerin reklam gelirlerinin nasıl değişeceği belirli değil

TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni özellik, birtakım soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Yeni periyotta reklam gelirlerinin nasıl dağıtılacağı, sanal fenomenlerin gerçek fenomenlerin gelirlerini nasıl etkileyeceği henüz aşikâr değil.

TikTok, hususla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin şunu unutmamak gerekiyor ki şimdi erken etapta olan bu özellik, büsbütün iptal edilebilir yahut değişik bir formda karşımıza çıkabilir. Şu an için yapılacak açıklamaları beklemekten öteki bir dermanımız bulunmuyor.

Comments are closed.