threadse-gelmese-de-olurmus-diyeceginiz-iletilesme-ozelligi-geliyor-zA9ysJ6h.jpg

Threads’e, “Gelmese de Olurmuş” Diyeceğiniz İletileşme Özelliği Geliyor

Twitter’da esaslı kararların en sık alındığı periyotta Meta, Threads’i ortaya koyarak X’i en makûs gününde yakalamıştı. Bu sayede çok sayıda kullanıcı, birinci etapta Threads’e geçmişti. Lakin çok geçmeden bu kullanıcıların çok büyük kısmının X’e geri döndüğüne şahit olduk. Lakin çıkışından bu yana Threads, farklı özellikleri bünyesine eklemeye devam ediyor.

Bu da platformun her güncellemede daha da çok kullanıcıya hitap etmesini mümkün kılıyor. Uygulama birinci çıktığından beri kullanıcılar, mesajlaşma özelliğini bekliyordu. Son gelen haberler, pek beklendiği üzere olmasa da özelliğin platforma eklendiğini gösterdi.

Mesaj atabiliyorsunuz, fakat Instagram’dan.

Instagram’daki ileti kutusu üzerinden çalışan sistem, evvelce etiketleme butonunun olduğu yere konumlanan ileti butonuyla çalışıyor. Buna dokunduğunuzda alttan ufak bir pencere çıkıyor ve bildiri çubuğunu görüyoruz. Sol üstte “Instagram’da Gönder” sözü yer alırken sağ üstte, muhtemelen o bireyle olan DM kutunuza yönlendiren “Sohbeti aç” butonu yer alıyor.

Yani Threads üzerinden gönderdiğiniz bildiri, Instagram DM kutunuza yönlendiriyor sizi. Meta’nın da onayladığı bu değişiklikle Threads üzerinden bildiri gönderebileceksiniz ancak size gelen iletileri görüntülemek için Instagram’ı açmanız gerekiyor. Çünkü Threads’in keni mesaj kutusu bulunmuyor.

Adam Mosseri, bunun bir DM testi olmadığını söyledi. CEO’nun söylediğine nazaran Threads ve Instagram için farklı ayrı bildiri sistemleri geliştirmek, epeyce baş karıştırıcı olabilir. Threads’in kendine has bir gelen kutusuna sahip olup olmayacağı bilinmiyor.

Comments are closed.