the-sims-5in-gelistirme-surecinden-yeni-bilgiler-ve-gorseller-sizdirildi-FQqSWvzy.jpg

The Sims 5’in Geliştirme Sürecinden Yeni Bilgiler ve Görseller Sızdırıldı

The Sims serisi uzun vakittir oyun severlerin gözdesi olan seriler ortasında yer alıyor. Her oyun ortasında sonsuza yakınsayan sayıda ek paket ve indirilebilir içerik çıkaran EA Games tam da yeni The Sims oyunu olan The Sims 5‘in üzerinde çalışmaya başlamışken, oyuna ilişkin olduğu argüman edilen kimi görseller ve bilgiler sızdırıldı. 

The Sims 5‘in hem bilgisayara hem de taşınabilir aygıtlara çıkacağı biliniyor. Üstelik bu sefer oynaması fiyatsız olacak üretimde Irdeto’nun Denuvo DRM teknolojisi de kullanılacak. Oyunların korsan muhafaza tedbiri olarak kullandığı Denuvo’nun bu oyunda yer alacak olduğu söylentileri biraz baş karıştırıcı olsa da, çok sayıda oyuncunun tıpkı anda oynayabilmesini amaçlayan EA, hilecilere karşı tedbir olarak bu sistemi seçmiş olabilir. Ayrıyeten ana oyun fiyatsız olsa da ek paketler ve indirilebilir içerikler fiyatlı olabilir. 

The Sims 5, Denuvo ile gelecek

Ayrıca The Sims 5, EA’in kendi Frostbite motoru yerine Unreal Engine ile geliştiriliyor. Bu durumun nedeni bilinmiyor lakin EA daha evvel de kendi oyun motoru yerine öbür alternatifler tercih etmişti. Örneğin Jedi: Fallen Order için Unreal Engine, Titanfall 2 için Source motoru kullanılmıştı. 

Sızıntılar ortasında iki de görsel bulunuyor. Reddit’in r/GamingLeaksAndRumours subredditinde paylaşılan görsellerden biri oyunun bilgisayar versiyonuna oburu ise taşınabilir versiyonuna ilişkin. Bu görseller oyun içi imgeler değil, belgelerin ekran imajları olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu tezleri bir ölçü kuşku ile pahalandırmak gerekiyor. 

Comments are closed.