tek-bir-dokunusla-chatgptyle-konusmanizi-saglayacak-kulakliklar-nothing-ear-ve-nothing-ear-a-tanitildi-wtFbuPNU.jpg

Tek Bir Dokunuşla ChatGPT’yle Konuşmanızı Sağlayacak Kulaklıklar Nothing Ear ve Nothing Ear (a) Tanıtıldı

Türkiye’de de satış yapan teknoloji devi Nothing, yeni kuşak kablosuz kulaklıkları Nothing Ear ve Nothing Ear (a)’yı resmen tanıttı. Değerli yeniliklerle gelen aygıtlar, şirketin kulaklık kategorisindeki dördüncü ve beşinci eseri oldu.

Kulak içi cinsinde kulaklıklar olan Nothing Ear ve Nothing Ear (a), tasarım tarafında çok büyük yenilikler taşımıyor. Yeniden kendine has şeffaf bir görünümle geldiklerini görebiliyoruz. Aygıtların Türkiye’ye gelme ihtimali olduğunu ekleyelim. Geçen yıl çıkış yapan Nothing Ear 2, yakın vakitte ülkemizde sunulmuştu. İlerleyen vakitlerde yeni kulaklıkların da geldiğini görebiliriz.

Nothing Ear ve Nothing Ear (a) neler sunuyor?

*Nothing Ear

Daha premium bir versiyon olan Nothing Ear, genel manada Nothing Ear 2’yi andırıyor. Lakin şirket, Nothing Ear 3 dememeyi tercih etmiş. Nedeni konusunda bir açıklama yok. Aygıtta 45 desibele kadar etkin gürültü tedbire (ANC) özelliği var. Daha fazla telefonda daha fazla kaliteli ses sağlayacak LDAC ve LHDC desteğini ekleyelim.

Pil ömründe de kullanıcıları sevindirecek bir güzelleştirme var. Nothing Ear 2’de 4 saatlik bir pil ömrü vardı. Yeni kulaklıkta bu süre 5,2 saate çıkarılmış. Bunun ANC açıkken olduğunu belirtelim. Kutuyla birlikte sunulan müddet ise 40,5 saat. Kablosuz şarj dayanağı de aygıtta mevcut. Nothing Ear, Ear 2’nin yerini alacak. Yani Ear 2’nin stoğu bittiğinde yenisi üretilmeyecek.

*Nothing Ear (a)

Nothing Ear (a) ise daha bütçe dostu bir versiyon. Şeffaf tasarımı ve göze beğenilen gelen sarı rengi çabucak göze çarpıyor. Şirket, bu rengi birinci kere kullanmış. Aygıtta da 45 dB ANC, LDAC takviyesi, üçlü mikrofon sistemi ve 11 mm dinamik sürücü görüyoruz.

Bataryası öteki modelden daha âlâ. ANC açıkken 5,5 saat kullanım sunuyor. Kutuyla birlikte bu müddet 42,5 saate kadar çıkabiliyor. Maalesef bu aygıtta kardeşinde olduğu üzere kablosuz şarj dayanağı bulunmuyor.

Kulaklıklardan ChatGPT’yle konuşmak mümkün olacak

Kulaklıkların en dikkat cazip özellikleri, ChatGPT entegrasyonuyla gelmeleri. Nothing OS 2.5.5 ile gelecek güncelleme, kulaklıklarda ChatGPT’yle konuşulmasını sağlayacak. Kullanıcı, bir kısayol ayarlayıp tek bir dokunuşla direkt olarak kulaklıktan sohbet botuyla iletişime geçebilecek ve sorular yöneltebilecek.

Kulaklığı olmayanlar ise yeni güncellemeyi yaptıklarında ChatGPT entegrasyonunu telefonları üzerinden kullanabilecekler. ChatGPT dayanağı, Haziran 2024’ten itibaren Nothing OS ve kulaklıklarda kullanılmaya başlayacak.

Nothing Ear ve Nothing Ear (a) fiyatı

Kulaklık Fiyatı
Nothing Ear 149 dolar
Nothing Ear (a) 99 dolar

 

Comments are closed.