ford-mustangin-60-yila-ozel-surumu-tanitildi-yalnizca-1965-adet-uretilecek-jwtkztm4.jpg

Ford Mustang’in 60. Yıla Özel Sürümü Tanıtıldı: Yalnızca 1.965 Adet Üretilecek

ABD’li araba devi Ford, birinci sefer 1964 yılında tanıttığı Mustang’in 60. yıl dönümü için özel bir çalışma yaptı. Şirket, bu çalışma kapsamında özel bir Mustang üretti. Coupe ve cabrio gövde tiplerinde bulunacak özel sürüm araba, Ford Mustang hayranlarını etkilemeyi başaracak üzere görünüyor.

2025 model olarak lanse edilen özel sürüm Ford Mustang, kaslı arabanın kendine has tasarım lisanını yansıtıyor. Bu bağlamda; iri Mustang logosu ve bunu çevreleyen ızgara tasarımı, ince LED dayanaklı farlarla eşleştirildi. Aracın art kısmında ise yeniden Mustang ile özdeşleşen arka aydınlatmaları görüyoruz.

Karşınızda 60. yıla özel Ford Mustang

60. yıla özel olarak üretilen Ford Mustang, birtakım özel ayrıntılara sahip. Bu ayrıntılar, 60. yıl çıkartmaları ve birkaç rozet olarak karşımıza çıkacak. Aracın iç, yan ve art kısmında bu rozetler bulunacak. Araca binen de dışarıdan gören de bunun özel sürüm olduğunu anlayabilecek.

2025 model Ford Mustang, kaput altında rastgele bir değişiklik içermiyor. Mevcut modellerde bulunan 5.0 litrelik V8 motor, 480 beygir güç üretmeye devam edecek. Tüketiciler, bu motor seçeneğini manuel yahut otomatik şanzıman seçeneğiyle satın alabilecekler.

60. yıla özel Mustang’in iç kısmıyla ilgili ayrıntılı bilgi vermek isterdik lakin bununla ilgili yapılan bir açıklama bulunmuyor

Yapılan açıklamaya nazaran yalnızca 1.965 adet özel sürüm Ford Mustang üretilecek. Aracın fiyatı, yılın sonlarına gerçek açıklanacak.

Comments are closed.