tecnodan-bir-birinci-daha-su-sogutmali-kucuk-bilgisayar-2BRA6rcE.jpg

Tecno’dan bir birinci daha! Su soğutmalı küçük bilgisayar

Tecno, MWC 2024’te hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Çinli marka artık de yeni sıvı soğutmalı küçük oyun bilgisayarı modelini tanıttı. Dünyanın en küçük su soğutmalı küçük bilgisayarı olan Tecno Mega Küçük Gaming M1, hayli etkileyici özellikleri ile öne çıkıyor.

Tecno Mega Küçük Gaming M1 su soğutmalı küçük bilgisayar ve özellikleri

Mobil Dünya Kongresi Barcelona’da son günlerine yaklaşıyor. Fakat Tecno, tanıtım yapmaya devam ediyor. Buna nazaran dünyanın en küçük su soğutmalı küçük bilgisayarı karşımıza çıktı. Küçük gövdesine nazaran epeyce performanslı olan küçük bilgisayar, kullanıcılara Intel Core Ultra ya da 13’üncü jenerasyon Core i9 13900H Intel işlemcisi seçeneğine sahip. Bu iki işlemciye ise Nvidia RTX 4060 grafik kartı eşlik ediyor.

Intel Core i9 13900H işlemci 5,4 GHz süreç suratına kadar ulaşan Turbo Boost özelliğine de sahip. Tecno Mega Küçük Gaming M1 özellikleri ortasında 32 GB DDR5 RAM, 1 TB depolama, Wi-Fi 6E dayanağı, Thunderbolt 4 ve Oculink teması da yer alıyor. Bu manada Tecno küçük oyun bilgisayarı piyasada yer alan en düzgün küçük bilgisayar modellerinden biri.

Mega Küçük Gaming M1 küçük oyun bilgisayarı ayrıyeten dış tarafında CPU, GPU sıcaklığı ve kullanımına dair bilgiler veren küçük bir ekrana da sahip. Tecno küçük oyun bilgisayarı ile taşınabilir masa üstü bilgisayar yarışına katılıyor. Bildiğiniz üzere CES fuarında da hem MSI hem de Asus küçük oyun bilgisayarları ile karşımıza çıktı. Burada daha yüksek performans elde etmek isteyen Tecno, küçük oyun bilgisayarı için su soğutma tahlilini tercih ediyor.

Bu manada Mega Küçük Gaming M1 bu su soğutma özellikleri ile işlemci ve grafik kartı performansını da optimal düzeyde tutmaya çalışıyor. Şu an için Tecno küçük oyun bilgisayarı için fiyat ve çıkış tarihi ise muhakkak değil.

İşte Tecno Mega Küçük Gaming M1 ve teknik özellikleri:

Özellik Değer
İşlemci Intel Core Ultra ya da 13. kuşak Core i9 13900H
Grafik Kartı Nvidia RTX 4060
RAM 32 GB DDR5
Depolama 1 TB
Wi-Fi 6E
Bağlantılar Thunderbolt 4 ve Oculink
Soğutma Su soğutma sistemi
Fiyatı Belli değil
Çıkış tarihi Belli değil

Comments are closed.