f1-temali-moto-x50-ultradan-tanitim-goruntusu-geldi-SHLnAbvx.jpg

F1 temalı Moto X50 Ultra’dan tanıtım görüntüsü geldi!

Motorola, bağlantı bölümünde bulunan birinci cep telefonunu ürettiği için teknoloji dünyasında özel bir yere sahip. Vaktin birinci cep telefonu Motorola DynaTAC isimli aygıttı. O günden bu yana gelişen teknolojiye ayak uyduran firma, artık yapay zeka özellikleriyle öne çıkan yeni akıllı telefonu Moto X50 Ultra’yı duyurdu. İşte özellikleri ve tanıtım videosu!

Moto X50 Ultra Formula 1 temasıyla duyuruldu

Şüphesiz ki 2024, geçen yıldan çok daha fazla yapay zekanın yılı olacak. O denli ki birinci adımlar duyulmaya başlandı bile. Moto, Moto X50 Ultra için birinci teaser görüntüsünü yayınladı. Görüntüde bir Formula 1 aracı gözümüze çarpıyor olmasına karşın görüntünün öne çıkan özelliği yapay zeka.

Video, telefonun kendisine kısa bir bakış sunuyor; yapay deri art kısmı ve sol üst köşeye yerleştirilmiş bir kamerayı gösteriyor. Görüntü F1 Çin Grand Prix’sinden bahsediyor. Bu ortada belirtmekte yarar var ki Motorola’nın sahibi Lenovo, resmi F1 sponsoru.

Çin’deki yarışın 21 Nisan’da yapılması planlanıyor ve bu olaya bakıldığında Motorola muhtemelen Moto X50 Ultra’yı bu tarihlerde yahut civarında tanıtmayı planlıyor. Geçtiğimiz yıl X40 Pro ve Ultra yoktu. Sadece (küçük değişikliklerle) global pazara Moto Edge 40 Pro olarak ulaşan bir Moto X40 karşımıza çıkıyordu.

Bundan evvel, (yine birkaç değişiklikle) Moto Edge 30 Ultra haline gelen Moto X30 Pro vardı. Aslında daha evvel X serisi Ultra yoktu. Kimi raporlar, Motorola Edge 50 Pro’nun 125W kablolu ve 50W kablosuz şarjlı 4.500mAh bataryaya sahip olacağını tez ediyor. Bu, 125W kablolu ve sırf 15W kablosuz şarjlı 4.600mAh bataryaya sahip Edge 40 Pro’nun sunduğu özelliklerden çok da uzak değil.

Ancak Moto’nun isimlendirme şemasının kuralları geçerli olursa Edge 50 Pro, X50 Ultra’yı değil Moto X50’yi temel alacak. Olağan ki bu yalnızca bir spekülasyon. Her iki durumda da birinci Moto X Ultra’nın özel bir şey olacağı kesin. Tanıtım tarihi yaklaştığında elimizde telefonla ilgili daha fazla bilgi olacaktır. O yüzden sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.