tanitima-gerek-kalmadi-iphone-16-serisinin-tasarimi-sizdi-CdELp2Nn.webp

Tanıtıma gerek kalmadı! iPhone 16 serisinin tasarımı sızdı

Geçen sene iPhone 15 serisini piyasaya süren Apple, bu yılsa iPhone 16 serisi ile karşımıza çıkacak. Merakla beklenen modeller ile ilgili şimdiye kadar birçok argüman ortaya atıldı. Bu söylentiler, Apple‘ın yeni seri ile birlikte kıymetli değişikliklere gideceğini ortaya koydu. Son olaraksa iPhone 16 modellerinin tasarımı sızdı.

Karşınızda iPhone 16 serisinin tasarımı!

Apple ile ilgili muteber kaynaklardan Majin Bu, iPhone 16 serisi için maket görselleri ortaya çıkardı. Bu görsellere baktığımızda Pro modellerin dizaynında bir değişiklik olmadığı göze çarpıyor. Lakin iPhone 16 ve 16 Plus için tıpkı şeyi söyleyemeyiz.

iPhone 16 ve 16 Plus modellerinin prototiplerine baktığımızda dizaynda göze çarpan bir değişiklik gözleniyor. Evvelki modellerde çapraz formda konumlandırılan kameralar, yeni modellerde dikey bir dizilimle tasarlanmış. Bunun dışında bir yenilik görülmüyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere nazaran iPhone 16 Plus, siyah, beyaz, yeşil, sarı, pembe, mavi ve mor formunda 7 renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Bununla birlikte kelam konusu model, 4,006 mAh‘lik bataryadan güç çekecek. Bu kıymet iPhone 15 Plus‘ta 4,383 mAh idi. Bunun yanı sıra standart iPhone 16 3,561 mAh, iPhone 16 Pro 3,355 mAh ve iPhone 16 Pro Max ise 4,676 mAh kapasitesinde batarya ile gelecek.

Apple, iPhone 16 serisini eylül ayında tanıtacak. Tüm bu tezlerin gerçek olup olmadığını o vakit göreceğiz. Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? iPhone 16 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.