can-sikici-sorun-steam-deck-oledlerin-kasasi-kendi-kendine-catliyor-olabilir-b4E4gGZg.jpg

Can sıkıcı sorun: Steam Deck OLED’lerin kasası kendi kendine çatlıyor olabilir

Valve, Steam Deck OLED ile temel modeli geliştirerek başarılı bir işe imza attı. Lakin son vakitlerde el bilgisayarı sahiplerinden gelen şikayetler, şeffaf kasanın çatlama probleminden mustarip olduğunu gösteriyor.

Özel şeffaf 1TB OLED modeller çatlayan tek modeller olmasa da en çok çatlayanlar bu modeller üzere görünüyor. PCGamesN tarafından bildirilene nazaran, LCD Steam Deck modelleri üst kısımdaki havalandırma deliklerinin yakınında çatlama eğilimi gösterirken, OLED modelleri bu sorunu alt havalandırma deliklerinde yaşıyor.

Bu sorunun Steam Deck OLED’de ortaya çıkması üzücü, çünkü Steam Deck hayli yeterli dengelenmiş bir el bilgisayarı. Umarız Valve bu sorunu daha da yaygınlaşmadan, bilhassa de etkilenen el aygıtlarını fiyatsız olarak onaran bir hizmet sunarak çözer.

Valve’ın müşteri hizmetleri konusundaki sicili düşünüldüğünde, bu durumun bir sorun teşkil etmemesi gerekiyor. Çünkü daha evvel şirketin müddeti dolmuş garantilerde bile müşterilerine dayanak olduğu durumlar yaşandı. Lakin Valve’ın, bu durumdan etkilenenlerin ve genel olarak sistemleri için endişelenen aygıt sahiplerinin inancını yine kazanmak için kısa müddet içinde resmi bir açıklama yapması gerekiyor.

Comments are closed.