tanitim-tarihi-yaklasiyor-yeni-ipad-pro-ile-bizi-neler-bekliyor-DFtHae6g.jpg

Tanıtım tarihi yaklaşıyor! Yeni iPad Pro ile bizi neler bekliyor?

Apple, 2018 yılından bu yana iPad Pro modelinde en büyük değişikliklerden birini yapmak için hazırlanıyor. Tanıtım tarihi ve birtakım teknik özellikleri sızdırılan yeni iPad Pro ile bizi neler bekliyor? İşte detaylar…

Yeni iPad Pro özellikleri netleşiyor

Yeni iPad Pro ve iPad Air modellerinin Mart yahut Nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Lakin Apple, lansmanı geciktirmeye neden olan bir dizi geliştirme ve üretim sorunu ile karşı karşıya kalmış üzere görünüyor.

Bu hafta gelen bir tedarik zinciri raporuna nazaran, yeni iPad’lerin lansmanı birkaç defa ertelendi. Gecikmelerin hem donanım hem de yazılım darboğazlarından kaynaklandığı belirtiliyor.

Yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri kutudan iPadOS 17.4 ile çıkacak ve Apple, bu yazılım güncellemesini sonlandırmakta sorun yaşıyor. Ayrıyeten, yeni iPad Pro’lar, Apple’ın daha evvel hiç üretmediği OLED ekranlara sahip olacak. Bu ekranlar, bildirilenlere nazaran gecikmelere katkıda bulunan yeni üretim teknikleri gerektiriyor.

Bloomberg, yeni iPad Pro ve iPad Air’in mayıs ayı başlarında piyasaya sürüleceğini bildirdi. Display Supply Chain Consultants analisti Ross Young, bir raporunda yeni iPad Pro modellerinin bu ay Apple’ın tedarik zincirinden gönderilmeye başlayacağını söyledi.

Young’a nazaran, 11 inçlik iPad Pro’nun üretimi 12.9 inçlik modelin gerisinde kalıyor, bu da piyasaya sürüldüğünde bulmanın sıkıntı olabileceğini düşündürüyor. Yeni iPad modellerinin OLED ekranının LG tarafından üretildiğini belirtelim.

Comments are closed.