star-wars-oyunu-iptal-mi-edildi-aciklama-geldi-MdWcBFhs.jpg

Star Wars oyunu iptal mi edildi? Açıklama geldi

Oyun sanayisi son aylarda büyük bir krizin içine girmiş durumda. Bilhassa büyük bütçeli üretimlerin beklenen satış sayılarına ulaşamaması, şirketlerde hareketlilik yarattı. Bu kapsamda EA’in bir Star Wars oyununu iptal ettiği, bir oburunu ise devam ettirdiği bildirildi.

Strateji tabanlı Star Wars oyunu çıkacak

EA, geçtiğimiz hafta Respawn tarafından geliştirilen ve şimdi duyurulmamış bir Star Wars oyununu iptal etti. Bunun üzerine serinin birçok hayranı yaklaşmakta olan öteki Star Wars oyunlarının akıbetini merak etmeye başladı.

Ancak Bit Reactor, geliştirilmekte olan strateji tabanlı Star Wars oyunu için yüreklere su serpen bir açıklamada bulundu. Bit Reactor’ün paylaşımına nazaran strateji oyunu iptal edilmedi. Bölümdeki dalgalanmanın farkında olan stüdyo, oyunu geliştirmeye devam ediyor.

EA tarafından yürütülen yine yapılanmadan etkilenmediklerini açıkladı. Bu karar aslında hayli dikkat cazip. Zira Bit Reactor ve Respawn, geçtiğimiz yıldan bu yana iştirak içindeydi. Lakin EA’in strateji tabanlı Star Wars oyunu için beklentileri devam ediyor.

Respawn’ın geliştireceği oyun, FPS-aksiyon cinsinde olacaktı. Şimdi oyundan resmi bir fragman gelmemiş olsa da, erken etaplarında iptal edilmesi stüdyoda değişikliğe gidileceğini gösteriyor. Respawn’ın Jedi: Fallen Order ve Titanfall 2 üzere üretimleri üstlendiğini hatırlatalım.

Bit Reactor’ün oyunu için şimdi rastgele bir lansman tarihi verilmedi. Fakat oyuncular tarafından beklenen strateji projesinin iptal edilmemesi bile epey sevindirici.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.