spotify-uzun-vakittir-istenen-ozelligi-nihayet-sunmaya-basladi-cw9jy1GN.jpg

Spotify, uzun vakittir istenen özelliği nihayet sunmaya başladı

Spotify, masaüstü uygulamasına uzun müddettir talep edilen bir Küçük Oynatıcı ekledi. Bu oynatıcı, süratli oynatma erişimi sağlarken başka şeylere odaklanmanıza da imkan tanıyor. Tekrar boyutlandırılabilen pencere, çalan kesimleri değiştirmek, çalma listeleri seçmek ve ses düzeyini ayarlamak da dahil olmak üzere müzik yahut podcastlerinizi denetim etmenizi sağlıyor. Şirket, özelliğin şu anda Premium abonelere sunulmaya başladığını söylüyor.

Masaüstü uygulamasının sağ alt tarafında, standart oynatma denetimlerinin sağındaki kareye tıklayarak Spotify Masaüstü Küçük Oynatıcısını başlatabilirsiniz. Buna tıkladıktan sonra, tam uygulamanın yanında süzülen bir pencere belirecek.

Yeniden boyutlandırılabilen Küçük Oynatıcı, görüntüler için ülkü olan kare en uzunluk oranında çalışabiliyor yahut daha ince bir çubuk formuyla işinizi en az etkileyecek biçimde çalışarak geçerli kesimin bilgilerinin ve albüm kapağı görselinin yanında oynatma/duraklatma ve kesim atlama denetimleri olan sunuyor.

Bu özellik, birtakım kullanıcıların akış hizmetinin büyük bir ihmali olarak gördüğü bir açığı doldurmak için üçüncü taraf uygulamalara (Alfred Spotify Küçük Player, Lofi Spotify Küçük Player ve SpotMenu gibi) olan gereksinimi ortadan kaldıracaktır.

Comments are closed.