sonynin-playstation-vr2-basligi-resmi-pc-takviyesine-kavusuyor-gFlbRufg.jpg

Sony’nin PlayStation VR2 başlığı, resmi PC takviyesine kavuşuyor

Sony, sırf PlayStation 5 ile uyumlu tasarladığı PS VR2 sanal gerçeklik başlığını PC ile uyumlu hale getirmek üzere çalışmalara başladı. Şirket, daha fazla oyun çeşitliliği sunmak için PC’de ek oyunlara erişme konusunda testler yapmaya başladığını açıkladı.

Başlığın mevcut haliyle güçlü bir oyun kütüphanesine sahip olduğunu argüman etmek sıkıntı. Sony, bir yıl evvel piyasaya sürülmesinden bu yana platform için sadece 3 VR oyunu yayınladı. Öte yandan şirket, PS VR2 için geleceğe yönelik hiçbir birinci taraf oyunu duyurmadı. Ayrıyeten PS VR oyunlarının geriye dönük uyumluluğunun olmaması da mevcut başlığın kütüphanesini epeyce daraltıyor.

Bazı değerli geliştiriciler de projelerinin PS VR2 versiyonlarını yapmaktan kaçınıyor. Daha öncesinde Rec Room’un gerisindeki isimsiz stüdyo, oyunu PS VR2’ye taşımanın çok maliyetli olacağını aktarmıştı. Bu nedenle, insanların PC’de sanal gerçeklik tecrübeleri için PS VR2’yi kullanmalarını sağlamak makul bir fikir üzere görünüyor. Çünkü Half-life Alyx üzere büyük oyunlar da dahil olmak üzere daha geniş bir oyun yelpazesinden yararlanılabilecek. Bu da Sony’nin daha fazla PS VR2 satmasına yardımcı olabilir.

Comments are closed.