siki-durun-microsoft-yeni-xbox-oyun-konsollarini-her-an-duyurabilir-wCp23chb.jpg

Sıkı durun, Microsoft yeni Xbox oyun konsollarını her an duyurabilir

Microsoft’tan sızan bilgilere nazaran, teknoloji devi Xbox Series X’e benzeri üst seviye bir oyun konsolu ve Nintendo Switch yahut Steam Deck’e misal halde taşınabilir bir el oyun konsolu geliştiriyor olabilir. Üstelik bu iki oyun konsolunun 2026 yılı sonuna kadar piyasada olmasını istiyor.

Son vakitlerde, Microsoft’un Gear of War, Hellblade 2 ve Starfield dahil olmak üzere, Xbox’a özel olan birtakım oyunları yakın gelecekte Sony PlayStation’da yayınlamayı planladığına dair söylentiler vardı. Bu söylentiler, Microsoft’un Xbox’a özel oyunları öbür platformlarda yayınladıktan sonra, çok fazla kişinin Xbox satın almayacağı için yakında konsol işinden çıkabileceği tasasını doğurmuştu.

Ancak sızan haberlere bakılırsa, Microsoft yakın vakitte konsol pazarından çıkmayı planlamıyor üzere görünüyor. Kısa bir müddet evvel Windows Central’dan Jez Corden da Microsoft’un birkaç yeni Xbox eserinin geliştirilmesine yeşil ışık yaktığını bildirmişti, bu da Microsoft’un yakın vakitte konsol pazarından ayrılmayacağını gösteriyor.

Şirket resmi bir duyuru yapana kadar kesin bir şey söylemek mümkün değil fakat Microsoft’un sahibi olduğu dev oyun geliştirme imkanlarıyla Sony Playstation ekosistemindeki oyunları baştan çıkarıp çeşitli yönlendirmelerle kendi ekosistemine çekmeye çalışacağını düşünmek hiç de uçuk bir fikir değil.

Comments are closed.