samsungun-akabinde-oneplus-da-telefonlarda-yapay-zek-trenine-katiliyor-7zvls1ns.jpg

Samsung’un Akabinde OnePlus da Telefonlarda Yapay Zekâ Trenine Katılıyor

Güney Koreli Teknoloji Devi Samsung’un Galaxy S24 ailesiyle birlikte tanıttığı Galaxy AI, telefonlarda yapay zekâ bölümünün başlamasını sağladı. Yeni olarak şirket, geriye dönük olarak 2023’ün amiral gemilerine de One UI 6.1 güncellemesini getiriyor. Bu sayede Galaxy Galaxy S23 serisi, Z Flip5, Z Fold5, S23FE ve Tab S9 modelleri de Galaxy AI’dan yararlanacak.

Samsung, emin adımlarına bu halde devam ederken rakip şirketlerden birinci olarak hangisinin telefonlarda yapay zekâ akımına katılacağını merakla bekliyorduk. Çinli devlerden OnePlus, bu bahiste birinci adımı atan şirket oldu. OnePlus 11, 12, 12R, Open ve Nord CE4 aygıtlarına gelecek olan yapay zekâ özelliği duyuruldu.

Fotoğraflardaki kusurları dokunarak ortadan kaldırabilirsiniz.

AI-Eraser ismiyle gelen özellik, kusurlu olduğu için gözünüzden düşen fotoğraflarınızı kurtarmayı amaçlıyor. Özel anlarınızda kareye dahil olan bireyler ve objeler, bu araç sayesinde farklı bir yazılıma muhtaçlık duyulmadan ortadan kaldırılabilecek. Bunun için de galeri uygulamasında fotoğrafı düzenlerken istenmeyen bölgeler seçilecek. Bu seçimin akabinde yapay zekâ, kareye uygun bir formda o alanı dolduracak.

OnePlus başkanı Kinder Liu, bunun yalnızca başlangıç olduğunu ve önümüzdeki süreçte birbirinden farklı yapay zekâ araçlarının telefonlara geleceğini söyledi. OnePlus modeli kullanıyorsanız yapay zekâlı silgi aracı, nisan ayı içinde aygıtlara gelecek. Yeni yapay zekâ özellikleri de bu yıl içinde karşımıza çıkmaya devam edecek. Sizin “telefonlarda yapay zekâ” akımı hakkındaki kanılarınız neler?

Comments are closed.