samsung-nisan-2024-guncellemesi-daha-fazla-aygita-geliyor-Tv97dk9A.jpg

Samsung, Nisan 2024 güncellemesi daha fazla aygıta geliyor!

Google tarafından her ay yayınlanmaya devam eden Android güvenlik güncellemeleri, Samsung aygıtlarda da ekseriyetle dört yahut beş yıl boyunca yayınlanmaya devam ediyor. Nisan ayının birinci günlerinde Google Pixel telefonlara ve aşikâr Samsung aygıtlar için indirilebilir hale gelen güncelleme, artık Samsung tarafında üç modele daha yayınlandı. İşte Samsung Nisan 2024 güncellemesi detayları…

S23 FE, S20 FE, ve Tab S9 serisi için Samsung Nisan 2024 güncellemesi yayınlandı

Nisan ayı içerisinde onlarca aygıta yayınlanmak için planlanan yeni güvenlik güncellemesi, şimdiden birçok modelde indirilebilir hale geldi. Ortaya çıkan güvenlik açıklarını onarmak için yayınlanan güncelleme, yeni özellik getirmiyor. Google tarafından yapılan açıklamalara nazaran Nisan 2024 güvenlik paketi, değerli güvenlik açıklarını onararak Android telefonların ve tabletlerin güvenlik derecesini yükseltiyor.

İlk olarak Google’ın yayınladığı güvenlik güncellemesinde biri kritik, öbürleri yüksek riskli olarak işaretlenmiş yirmi yedi düzeltme bulunuyor. Samsung tarafından da Galaxy aygıtlar için eklenen on yedi düzeltmeyle birlikte aygıtlar toplamda kırk dört güvenlik açığı düzeltmesi alıyor. Ayrıyeten Samsung Nisan 2024 güvenlik güncellemesi, Samsung Hisse uygulamasındaki güvenlik açığını da düzeltiyor.

S serisi tarafında S24 üzere modellere süratlice duyurulan güncelleme, daha eski sayılabilecek aygıtlara da ayın ortasında yayınlandı. Galaxy S20 FE modeli için G780GXXS9EXC6 ve G781BXXSAHXC6 yazılım versiyonları ile gelen paket hem LTE hem de 5G varyantları için indirilebilir.

Galaxy S23 FE için S711BXXS2CXD1 yazılım versiyonu ile Exynos işlemcili modele yayınlanan güncelleme artık Avrupa bölgesinde indirilebilir ve yakında daha fazla ülkede indirilebilir olacak. Son olarak Galaxy Tab S9 FE modelinde X516BXXS3BXD6 yazılım versiyonu ile yayınlanan güncelleme, Avrupa bölgesinde birçok aygıtın güvenliğini artırdı.

Eğer siz de güncellemeyi denetim etmek ve aygıtınızın güvenliğini yükseltmek istiyorsanız, Ayarlar uygulamasında Yazılım Güncelleme kısmına giderek buradan İndir ve Yükle butonuna tıklayabilirsiniz.

Peki ya sizin Galaxy telefonunuz ve tabletiniz Samsung Nisan 2024 güncellemesini aldı mı? Ne üzere değişiklikler oldu yahut fark ettiğiniz güvenlik açıkları var mı? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.