samsung-galaxy-z-fold6-kamerada-guzellestirme-bekleyenleri-uzecek-evvelki-modelle-tipki-olacak-PCgee9fx.jpg

Samsung Galaxy Z Fold6, Kamerada Güzelleştirme Bekleyenleri Üzecek: Evvelki Modelle Tıpkı Olacak!

Katlanabilir telefon dalında önder pozisyonda bulunan Samsung, amiral gemisi Galaxy Z Fold ve Z Flip aygıtlarının yeni jenerasyonlarını bu yıl içinde bizlerle buluşturacak. Tanıtım tarihi yaklaşırken aygıtlar hakkında yeni bilgiler geliyordu.

Bugün ise yatay katlanabilir versiyon Z Fold6 hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Yeni bilgiler, telefonun kamera tarafıyla alakalı.

Z Fold6’nın kamerası birebir olacak fakat daha âlâ kameralı bir “Ultra” versiyon görebiliriz

*Galaxy Z Fold6’nın beklenen tasarımı (OnLeaks & Smartprix)

Akıllı telefonlar hakkında sağlam paylaşımlarıyla bildiğimiz Ice Universe, aygıtın kamera tarafıyla çok beklentiye girmemek gerektiğini söz etti. Buna nazaran Z Fold6, Galaxy Z Fold5 ile tıpkı kamera kurulumuyla gelecek ve bir güzelleştirme görmeyecek. Geçen yıl tanıtılan Z Fold5, 50 MP ana, 12 MP ultra geniş ve 10 MP 3x zoom telefoto sensörle çıkış yapmıştı. Yeni modelde de birebir konseyimi görmemiz mümkün. Ön tarafta ise 10 MP’lik kapak ve 16 MP’lik ekran altına gömülü sensör yer alabilir.

Ancak kamera iyileştirmelerinin daha evvel görmediğimiz yepisyeni bir model olacak “Ultra” versiyonda yer alabileceği tabir edildi. Z Fold6’nın tıpkı Galaxy S serilerinde gördüğümüz üzere daha güzel özellikler içeren bir ultra versiyon ile geleceği argümanı uzun müddettir vardı. Yeni bilgiler de bunu dayanaklar nitelikte. Ice Universe’e öre Z Fold6 Ultra’da 200 MP’lik kamera görebiliriz.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarının temmuz ayında gerçekleştirilmesi beklenen Galaxy Unpacked’de tanıtılması bekleniyor. Kameranın birebir kalıp kalmayacağını o vakit öğreneceğiz.

Z Fold6’nın olası tasarımı ve beklenen tüm özellikleri için:

Samsung, Ultra versiyon dışında daha uygun fiyatlı “FE” katlanabilir aygıtlar üzerinde de çalışıyor:

Comments are closed.