samsung-galaxy-s25-serisinin-birinci-ozelligi-onaylandi-daha-fazla-yapay-zek-ozelligi-olacak-iLsTlQCp.jpg

Samsung Galaxy S25 Serisinin Birinci Özelliği Onaylandı: Daha Fazla Yapay Zekâ Özelliği Olacak

Son çıkardığı akıllı telefonlarla hâlihazırda akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından olan Samsung, telefonlarda yapay zekâ uygulamalarını görmemize de öncü oldu desek yanlış olmaz. Çünkü şirket, Galaxy AI ile pek çok kullanışlı özelliği telefonlara dahil etti. Üstelik bunu yeni modellerle kısıtlı tutmayıp 2021’in amiral gemilerine kadar uzattı.

Bu bağlamda Galaxy S21’in bile birtakım yapay zekâ özelliklerine kavuşacağını biliyoruz. Lakin şirketin bu noktada durmaya niyeti yok üzere görünüyor. Çünkü taşınabilir aygıtlarda yapay zekâ periyodunu başlatan Samsung, önümüzdeki periyottaki gelişmelerle aygıtlarını yapay zekâ özellikleri açısından çok daha güçlü hâle getirecek.

Google’ın Gemini Nano 2’siyle birlikte Galaxy S25, çok daha fazla yapay zekâ özelliği sunacak.

Güney Koreli Daum Herald Economy sitesinin haberine nazaran Samsung yöneticilerinden Cho Cheol-min, bir forumda Galaxy S25 ailesi planları üzerine konuştu. 2025 yılında tanıtılması beklenen aygıtlar, habere nazaran Google’ın şimdi duyurulmamış Gemini Nano 2’sinden güç alacak.

Bununla birlikte aygıta hangi yeniliklerin geleceği kesin değil ancak aygıtın ses ve görsel işlemede düzey atlayacağından kuşkumuz yok. Lakin hâlihazırdaki Galaxy AI özelliklerinin bir kısmının ücretli olması gündemdeyken bu özelliklerin ve geliştirmelerin büsbütün fiyatsız gelmesi beklenmiyor. Siz taşınabilir aygıtlarda hangi yapay zekâ özelliklerini görmek isterdiniz?

Comments are closed.