samsung-galaxy-s24fe-hakkinda-birinci-bilgiler-ortaya-cikti-CH2plZle.jpg

Samsung Galaxy S24FE Hakkında Birinci Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S24FE için kullanılacak ekran ve DDI bilgileri ortaya çıktı. Akıllı telefonların pek çok bileşenleri bulunuyor ve bu bileşenlerden ortasında, DDI olarak da isimlendirilen ekran şoförleri de yer alıyor. Akıllı telefonların işlediği dataları imaja dönüştüren, görsel kalitesi üzerinde kıymetli rol oynayan DDI’lar için Samsung, Galaxy S24FE modelinde Anapass ile işbirliğine gidiyor. 

Samsung Galaxy S24FE‘de kullanılacak OLED ekranlar için Anapass DDI’ın kullanılması, telefonun tasarımı üzerinde de tesirli olabilir. Daha evvel vakit denetimcileri üzerinde uzmanlaşan firma, geliştirdiği DDI ile birlikte telefon çerçevelerinin de incelenebilmesi açısından avantaj sağlıyor. 

Milyonlarca DDI üretilecek

Galaxy S24FE‘de esnek OLED ekranı kullanılacağı biliniyor. Bu nedenle de sinema üzerine çip paketlemesi yapılacak. Bunu gerçekleştirmek de cam üzeri entegrasyondan daha güç bir süreç olarak bedellendiriliyor. Bu zorluğa karşılık DDI’ın sinema üzerine yerleştirilmesi, panel için tasarım özgürlüğü sağlıyor ve çerçevelerin daha ince olmasını sağlıyor. Çip üzerinde sinema paketlemelerini ise Stemco üretilecek. 

Samsung’un bu yılın yaz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Güney Koreli teknoloji devi bu modelden milyonlarca adet satmayı planlıyor. Bu da Anapass’ın yıllık gelirinin 100 milyar won (2,366 milyar TL) seviyesine gelmesini sağlayacak. 

Öte yandan bu iki firma ortasındaki birinci mutabakat da değil. Samsung Display daha evvel Çinli müşterilere yönelik geliştirdikleri varyantlar için de DDI tedariğini Anapass’tan gerçekleştirmişti. Bu alanda Samsung’un en büyük iki tedarikçisi ise Samsung System LSI ve Magnachip olarak göze çarpıyor. 

Comments are closed.