samsung-beklenmeyeni-yapti-askeri-testlerden-onay-aldi-GZ8Ib46L.jpg

Samsung, beklenmeyeni yaptı! Askeri testlerden onay aldı!

Özellikle son yıllarda Samsung katlanabilir telefon teknolojisinde büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Açıklanan son haberlere nazaran Samsung’un en yeni katlanabilir paneli MIL-STD-810 olarak bilinen ABD Savunman Bakanlığı Test Prosedürü Standardından onay aldı. Duyurulan bu habere nazaran Samsung’un katlanabilir panelleri artık daha şiddetli şartlara güçlü. İşte Samsung’un askeri dayanıklılık onayı alan katlanabilir paneli…

Samsung katlanabilir OLED paneller için askeri sertifikayı alan birinci şirket oldu

Samsung, Galaxy Z Fold5’te kullanılan ekrana misal olan 7.6-inçlik katlanabilir panelinin MIL-STD-810 sertifikasını almaya hak kazandığını duyurdu. Bu sertifikaya nazaran, yeni ekran, çok sıcaklık değişimlerine, ağır şartlara sağlam olacak ve hasar görmeden çalışmaya devam edecek bir eser olarak piyasaya sunuldu.

Ayrıca, şirketin tezine nazaran, Samsung’un en yeni katlanabilir paneli OLED paneller ortasında bu askeri sertifikayı alan birinci eser oldu ve bu sayede Samsung da katlanabilir OLED paneller için MIL-STD-810 sertifikasını alan dünyadaki birinci şirket olma hakkını kazandı.

Test süreci boyunca yeni eser -10°C sıcaklıkta suya maruz kaldıktan sonra 6mm buz katmanıyla kaplanır ve dört saat boyunca bu şartlardan muvaffakiyetle çalışarak geçerse nemli ortam üzere daha da kuvvetli şartlara gönderilir. Panel daha sonrasında her kezinde 2 saat olmak üzere toplamda 3 kez -32 ve +63 derece ortasında ortam sıcaklığında tutulur.

Dahası Samsung’un yeni paneli gerilim testlerine alışılmış tutulur. Bu testler 1.22 metreden, yani telefon aramalarında tuttuğumuz üzere gerçek kullanım, 26 sefer düşürülerek yüksekliğinde gerçekleşir. Ayrıyeten, katlanabilir panelin pilot adayları için dizayn edilmiş G testinde 10.5G basınçtan muvaffakiyet ile geçmesi beklenir.

Sertifikayı yeni almış olmasına karşın, şirket tarafından yapılan duyurulara nazaran katlanabilir aygıtların şu anda da rastgele bir dayanıklılık eksikliği bulunmamakla bir arada bu sertifika sayesinde Z Fold ve Flip serisi yeni uygulamalara mesken sahipliği yapabilecek.

Görünen o ki Samsung bu teknolojiye yeni yatırımlar ile yeni özellikler getirecek. Pekala ya siz, Samsung’un katlanabilir askeri sertifikalı aygıtları ve panelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.