playstationa-gelecek-xbox-ozel-oyunlari-resmen-asik-r-oldu-x4avXUSi.jpeg

PlayStation’a gelecek Xbox özel oyunları resmen aşikâr oldu!

Son periyodun en çok konuşulan mevzularından birisi de elbet Xbox özel oyunlarının rakip platformlara geleceğinin açıklanması diyebiliriz. Bu durum Xbox kullanıcılarının pek de güzeline gitmezken, PlayStation ve Nintendo sahiplerinin ise iştahını bir oldukça kabartıyor. Son olarak PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e gelecek Xbox özel oyunları çıkış tarihleriyle birlikte aşikâr oldu.

Dört Xbox özel oyunu PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e geliyor

Hatırlanacağı üzere son periyottaki gelişmelerin üzerine geçtiğimiz günlerde Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer yaptığı açıklamada dört Xbox özel oyununun PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch konsolları için çıkış yapacağını söyledi. Bahisle ilgili kısa mühlet evvel kıymetli gelişmeler yaşandı ve kelam konusu oyunlar ve çıkış tarihleri resmen belirli oldu.


Dört Xbox özel oyunu PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e geliyor
  • Pentiment – 22 Şubat’ta PS4, PS5 ve Nintendo Switch için çıkacak
  • Hi-Fi Rush – 19 Mart’ta PS5 için çıkacak
  • Grounded – 16 Nisan’da PS4, PS5 ve Nintendo Switch için çıkacak
  • Sea of ​​Thieves – PS5 için 30 Nisan’da çıkacak

Yapılan son resmi açıklamaların eşliğinde rakip konsollara çıkacak Xbox özel oyunlarının Pentiment, Hi-Fi Rush, Grounded ve Sea of ​​Thieves olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Xbox’ın son devir siyaseti dikkate alındığında bunun devamının gelmesinin beklenen olduğunu söyleyebiliriz. Olağan, bu durum Xbox konsol sahiplerini ziyadesiyle üzerken, PlayStation ve Nintendo üzere rakip markaların eserlerini kullananları ise tam aksisi biçimde sevindiriyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox’ın vermiş olduğu bu karar gerçek mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.