samsung-akilli-telefonlarin-en-sacma-sikintisini-cozuyor-FZJwtMbO.jpg

Samsung, akıllı telefonların ‘en saçma’ sıkıntısını çözüyor!

Samsung, yeni bir kamera güncellemesiyle akıllı telefonlarda yıllardır devam eden bir sorunu çözüyor. Galaxy Enhance-X uygulamasına sunulan yeni özellik, telefonu çevirerek selfie çeken kullanıcılara hitap ediyor. Şirket artık kamerayı, telefonu çevirmeye gerek kalmadan, otomatik olarak döndürecek.

Samsung artık telefonunuzu çevirmeden aksi fotoğraflar çekmenizi sağlayacak

Galaxy Enhance-X uygulamasına sessiz sedasız “kamera kaydırma” isimli bir özellik eklendi. Birkaç farklı fonksiyona yarıyor olsa da, telefonu çevirme muhtaçlığı duymadan baş aşağı bir fotoğrafı çekmeyi sağlıyor. Pekala bu ne işe yarayacak?

Yeni özellik esas üç seçenekten oluşuyor. Birincisi, fotoğrafı otomatik olarak baş aşağı bir telefonla çekilmiş üzere görünecek formda ayarlıyor. Bu, sanal kamera yüksekliğini düşürerek üstteki görsele benzeri bir kopya oluşturuyor.

Kullanıcılar ayrıyeten “kamera yüksekliğini” düşük, orta ve yüksek ortasında manuel olarak ayarlayabilecek. Samsung, yüksekliği düşürmenin daha uzun bacaklar ve daha küçük bir baş ile sonuçlanacağını, artırmanın ise gövdeyi daha uzun göstereceğini söyledi.

Üçüncü seçenek ise kullanıcıların sanal kamerayı merkezden 10 dereceye kadar eğmelerini sağlıyor. Samsung, yükseklik ve eğim ayarlarıyla oynamanın selfie’lerdeki duruş bozukluğunu düzeltebileceğini belirtiyor.

İlk evrede Galaxy S24 serisine sunulan bu paket, aslında yapay zeka ile daha düzgün bir görünüm sunmayı amaçlıyor. Ayrıyeten kamerada oluşan yükseklik ve eğimi düzeltmeyi hedefliyor.

Siz bu Samsung kamera özelliğiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.