samsung-2025te-islemci-siyasetini-degistirebilir-galaxy-s25te-snapdragon-olmayacak-uTr4LRuf.jpg

Samsung, 2025’te İşlemci Siyasetini Değiştirebilir: “Galaxy S25’te Snapdragon Olmayacak!”

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy S24 serisini nispeten yeni satışa sunmuş olmasına karşın 2025 yılına ait planları hakkında şimdiden yeni bilgiler gelmeye başladı. OrexDa kullanıcı ismine sahip sızıntı kaynağının X’teki paylaşımına nazaran Samsung, önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefonlarında yeni bir işlemci siyasetine geçiş yapacak.

Bilmeyenler için hatırlatalım; Samsung, tıpkı akıllı telefon modelini farklı ülkelerde farklı işlemcilerle satışa sunabiliyor. Örneğin ABD’de ya da Çin’de Snapdragon işlemciye sahip olan bir model, Türkiye’de Exynos işlemciyle satışta olabiliyor. Bu durum, bilhassa Türkiye’deki kullanıcıların yansısını çekiyordu zira pek çok kişi, Snapdragon işlemcili modeli kullanmak istiyordu.

Samsung Galaxy S25, tüm dünyada Exynos işlemciyle satışa sunulabilir…

OrexDa’ya nazaran artık Snapdragon işlemci mi Exynos işlemci mi yoksa Mediatek işlemci mi kullanacağınız, seçtiğiniz modele nazaran aşikâr olacak. Zira argümana nazaran Samsung, ülkeye nazaran farklı işlemci tercih etme siyasetinden vazgeçip, modele nazaran farklı işlemci siyasetine geçiş yapacak.

2025 yılından itibaren Samsung telefonların işlemcileri şu formda olabilir:

  • Samsung Galaxy Z Serisi – Snapdragon işlemci
  • Samsung Galaxy S Serisi – Exynos işlemci
  • Samsung Galaxy A Serisi – Mediatek ya da Exynos işlemci

Buna nazaran tanıtılmasına yaklaşık 10 ay olan Samsung Galaxy S25, tüm dünyada Exynos 2500 işlemciyle satışa sunulacak. Samsung’un Türkiye’de zati Exynos işlemci tercih ettiğini düşünürsek bizim için çok fazla bir şey değişmeyeceğini söyleyebiliriz. Sadece artık yalnızca Türkiye ya da Avrupa’daki değil tüm dünyadaki Galaxy S Serisi hayranları “Snapdragon işlemci istiyoruz!” diye şikayet edecek. 

Tabii şu an için bu argümanların doğrulanmadığını ve kuşkuyla yaklaşmak gerektiğini unutmayalım. Samsung, hiçbir vakit bu türlü bir değişiklik planlanmamış olabilir ya da planlamışsa bile gelebilecek reaksiyonlar nedeniyle vazgeçebilir.

Samsung Galaxy S24 Ultra inceleme görüntümüzü çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz

Comments are closed.