ios-18-ile-birlikte-apple-id-tarihe-karisabilir-n5SMEJae.jpg

iOS 18 ile birlikte Apple ID tarihe karışabilir

Bir Apple ID‘ye sahip olmadan iPhone kullanabilirsiniz, lakin iPhone’un tüm yeteneklerini kullanmaktan yoksun kalırsınız. Örneğin Apple Kimliği olmadan uygulama yahut diğer bir dijital içerik indiremezsiniz. Bu yüzden birden fazla iPhone kullanıcısının bir Apple ID’si var.

Bu Apple kimliği, aslında iCloud ve başka Apple hizmetleri üzere Apple eserlerine bağlı tüm dijital dataları yönetmenizi ve garanti altına almanızı sağlayan bir Apple hesabı. Ve artık, Apple’ın Apple ID’nin ismini “Apple Hesabı – Apple Account” olarak değiştirmesi bekleniyor. Bu değişiklik iOS 18 geldiğinde gerçekleşecek üzere görünüyor. Apple’ın bu değişikliği neden yapmak istediği şimdi meçhul lakin Apple’ın planları hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar, şirketin Apple Account ismini test etmeye başladığını vurguluyor.

Buna nazaran, Apple’ın Apple ID’yi Apple Account olarak değiştirmesi halinde bunun iOS 18 (kod ismi Crystal) ve macOS 15 (kod ismi Glow) sürümleriyle birlikte gerçekleşmesi bekleniyor. Şirketin yeni markayı uygulamayı seçtiği varsayılırsa, Apple’ın web sitesi üzere sistem uygulamalarında da değişiklikler yapılacak.

Müşteriler Apple ID ismini sevmiyor mu?

Bu değişim şimdilik yalnızca bir “marka değişimi” üzere görünüyor lakin Apple’ın bunu neden yapmak istediğine dair bir ipucu yok. Pazar araştırmaları sonucunda kullanıcıların “Apple Hesabı” markasını daha anlaşılır bulduğu da tespit edilmiş olabilir.

Comments are closed.