rusya-devlet-baskani-vladimir-putin-konsol-uretme-talimati-verdi-E6vDMcDt.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Konsol Üretme Talimatı Verdi

 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hükümetine görüntü oyun konsolları geliştirmeyi araştırma talimatı verdiği bildirildi. Haber kaynağı RT tarafından bildirilene nazaran Putin’in bu talimatı bu haftanın başlarında gerçekleşti.
 
Konsolun sıfırdan geliştirilmesi 10 yıl sürebilir 
 
 
 
Vladimir Putin tarafından verilen talimat içerisinde “Rusya’da hem mesken hem de taşınabilir oyun konsollarının üretiminin organize edilmesi gerektiği” cümleleri yer aldı. Bu talimat yakın vakitte gerçekleşen bir toplantının akabinde verildi. Talimatın uygulanması için son tarihin ise 15 Haziran 2024 olduğu bildirildi.
 
Kremlin’in internet sitesinde yayınlanan açıklamaya nazaran Lider, talimatın bir kesimi olarak Bakanlar Kurulu’na “oyunların kullanıcılara süratli bir halde ulaştırılması için bir işletim sistemi ve Bulut sistemi geliştirilmesi” gerekliliğini de vurguladı. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Putin’in bir Rus konsolu oluşturma istikametindeki talimatının Rusya’nın yerli oyun sanayisini geliştirmesine yönelik olduğunu açıkladı.
 

PC Mag tarafından bildirildiği üzere Rus Kommersant gazetesi, Putin’in planı gerçekleştirmesi için Rus teknoloji şirketi VK’yi görevlendirdiğini bildirdi. Öteki taraftan bu türlü bir sistemi sıfırdan oluşturmanın 10 yılı bulabileceği belirtildi.

Comments are closed.