rockstar-sizintilardan-bikti-tum-calisanlarini-gta-6-icin-ofise-cagirdi-YFEvbmUf.jpg

Rockstar, Sızıntılardan Bıktı: Tüm Çalışanlarını GTA 6 İçin Ofise Çağırdı

Oyun severlerin çok uzun vakittir beklediği GTA 6 için çok sayıda dedikodu ortaya çıkmış, imal sık sık sızıntıların gayesi olmuştu. Daha fragmanı ile rekorlar kıran imal için Rockstar Games’in çalışanları, haftada beş gün ofiste olmaları için bilgilendirilirken gerekçe olarak da güvenlik ve verimlilik gösterildi. 

Çarşamba günü Rockstar’da yayımcılık kısmının başı pozisyonunda bulunan Jenn Kolbe, çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile herkesten nisan ayından itibaren haftanın beş günü ofiste olmalarını istedi. Kolbe, böylelikle takımın hem daha verimli çalışacağını hem de güvenlik risklerinin azaltılacağını belirtti. Kolbe, gönderdiği e-postada “Bu değişiklikleri artık yapmak bizi, bir sonraki Grand Theft Auto’yu gerektiğini bildiğimiz kalite ve parlaklıkta sunmanın yanı sıra, oyunun ölçeğine ve tutkusuna uygun bir yol haritası sunmak için en güzel pozisyona getiriyor.” sözünü kullandı. 

Fragman da sızdırılmıştı

Eylül 2022’de GTA 6 sızıntıları yapan bir kişi, “Serbest kalır kalmaz tekrar birebir şeyi yapacağını” söylediği için süresiz olarak bir akıl hastanesine kapatılmıştı. Geçtiğimiz aralık ayında da oyunun fragmanı, resmî çıkış tarihinden bir gün önce sızdırılmıştı. Her ne kadar Rockstar, bu durumdan ziyan görmediklerini söylese de bu olaylar Kolbe’nin kararları üzerinde tesirli olmuş gözüküyor. 

Rockstar, çalışanlarını ofise döndürme kararı alan birinci oyun firması değil. Ubisoft ta daha evvel uzaktan çalışma konusunda kararını değiştirmiş ve çalışanlarından reaksiyon görmüştü. Marvel’s Spider-Man 2 üzere pek çok üretim, uzaktan çalışma modeli ile geliştirilmişti.

Tags: No tags

Comments are closed.