playstationa-gelecek-birinci-xbox-oyunlari-ortaya-cikti-t4PHlHH5.jpg

PlayStation’a gelecek birinci Xbox oyunları ortaya çıktı!

Bir müddet evvel ortaya çıkan tezler, Xbox’ın özel oyunlarını PlayStation 5 üzere rakip platformlara getirmek istediğini gösterdi. Bu kapsamda sunulacak oyunlar ortasında Starfield ve Indiana Jones üzere üretimler bulunuyordu. Son raporlar, PlayStation 5’e gelecek birinci Xbox oyunlarını ortaya koydu.

Xbox aktifliği ile PlayStation 5 kapısı aralanacak

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek Xbox etkinliği kapsamında konsolun geleceği ele alınacak. Aktiflikte ayrıyeten Xbox CEO’su Phil Spencer’ın kimi Xbox oyunlarının PlayStation 5 ve başka platformlarda yayınlanacağını duyurması bekleniyor.

Ortaya çıkan raporlara nazaran, PlayStation 5’e gelecek birinci Xbox özel oyunları da sızdırıldı. Bu kapsamda birinci etapta Bethesda tarafından yayınlanan iki küçük Xbox oyunu dağıtılacak. Pentiment ve Hi-Fi Rush’ın PS5 üzere rakip konsollarda yer alacak birinci imaller olacağı belirtildi.

2022 yılının sonlarında yayınlanan Pentiment, bir ortaçağ gizem oyunu, Hi-Fi Rush ise 2023 yılında piyasaya sürülmesiyle büyük ses getiren müzik odaklı bir aksiyon oyunu.

Daha evvelki argümanlar kapsamında Starfield’ın da PS5’e geleceği söyleniyordu. Lakin Shattered Space genişleme paketiyle birlikte farklı platformlara genişletileceği belirtildi. Bu paketin ise şimdi duyurulmadığını ve yıl sonuna kadar çıkmayacağını belirtelim.

Çok oyunculu oyun Sea of Thieves’in de bu yıl içerisinde Xbox dışı platformlara yayınlanacağı bildiriliyor. Indiana Jones and the Great Circle’ın da çıkışının akabinde bir müddet Xbox’a özel kalması ve akabinde PS5’e çıkması planlanıyor. Lakin Halo gibi yıllardır Microsoft monopolünde olan birtakım üretimler PlayStation’a sunulmayacak.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Comments are closed.