palworld-bir-ayda-oyuncularinin-84unu-kaybetti-balon-sondu-mu-f7MHcvvM.jpg

Palworld, Bir Ayda Oyuncularının %84’ünü Kaybetti: ”Balon” Söndü mü?

Yaklaşık bir ay evvel tanıştığımız Palworld, anlık 2,1 milyon oyuncuya ulaşarak Counter-Strike 2’nin rekorunu dahi kırmış ve Steam’de tüm vakitlerin en yüksek anlık oyuncu sayısına sahip 2. oyunu olmuştu.

Bir anda oyun dünyasının en çok konuşulan oyunu olan Palworld, yarattığı Pokemon gibisi cihan ile hem Pokemon aşıklarını hem de hayatta kalma çeşidini seven tüm oyuncuları kendine bağlamayı başarmıştı. 

Eş vakitli oyuncu sayısı 350 bin düzeyine geriledi

Bu da 2.1 milyon ile rekor kıran oyunun anlık oyuncularının yaklaşık %80’ini kaybettiği manasına geliyor. Fakat açıkçası bu beklenen bir şeydi zira oyunun 2 milyon üzere rekor bir sayıyı muhafazası aslında gerçekçi değil. 

Yine de 350 bin düzeyini geçen bir ayın akabinde koruyor olması, oyunun kendine sabit bir kitle yakalamayı başardığı manasına geliyor. O denli ki Palworld hala birinci 5’te yer alıyor. Alışılmış ki bunun ne kadar devam edeceğini kestirmek mümkün değil fakat en azından Palworld için ”balon” demek, oyuna haksızlık etmek olacaktır orası kesin.

Üstelik oyun ilerleyen süreçte de çeşitli güncellemeler almaya, yeniliklerle zenginleşmeye devam edecek. Örneğin oyuna çok daha fazla Pal ve ekipman gelenceği biliniyor. Bakalım bu cins adımlar gelecekte oyuna ne üzere tesirler sağlayacak…

Comments are closed.