oyuncularin-en-cok-tercih-ettigi-isletim-sistemi-muhakkak-oldu-RZjGBDxu.webp

Oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemi muhakkak oldu

Steam, sistemli olarak gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Sonuçlar şubat ayını kapsıyor ve oyuncuların hangi işletim sistemlerini ve grafik kartlarını kullandığı üzere ayrıntılarla ilgili bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Pekala an itibariyle Steam’de en tanınan Windows sürümleri hangileri? İşte en tanınan işletim sistemleri!

En tanınan işletim sistemleri – Mart 2024

Steam, mart ayının en çok kullanılan işletim sistemlerini paylaştı. Buna nazaran geçen yıllarda çıkış yapan Windows 11 son devirde aldığı güncellemelerle daha yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunsa da hala en çok tercih edilen sürüm değil. Sürüm, geçen ay yüzde 0,35’lik bir düşüş yaşadı ve kullanım oranlarında yüzde 41,61 düzeylerine kadar geriledi.

Pastadaki en büyük hissenin sahibi Windows 10 ise geçen ay kritik bir artış yaşadı. Çünkü işletim sistemi ocak ayına kıyasla yüzde 0,21’lik bir artış yaşadı ve pazar hissesinde ise yüzde 54,40’lara kadar çıktı. Bununla birlikte bir periyoda damga vuran ve son dönemde güncelleme dayanağını kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,08’lik bir düşüşle pastadan yüzde 0,49’luk bir hisse aldı.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet ilişkisi ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet kontağı ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve kimi özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet irtibatı gerekir.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi sü

Comments are closed.